Мирослава Каламуняк: Я вірю в мудрість українського народу і в "Нашу Україну"

Про політичну ситуацію в державі та дещо інше – у розмові з депутатом облради, головою правління – директором ЗАТ "Ужгородська швейна фабрика" Мирославою КАЛАМУНЯК.

Мирослава Каламуняк: Я вірю в мудрість українського народу і в "Нашу Україну"– Мирославо Михайлівно, як ви оцінюєте сьогоднішню політичну ситуацію у нашій державі?

– Я не відкрию нічого нового, якщо скажу: ситуація в нашій державі – доволі складна та емоційно нестабільна. Те, що відбувається сьогодні в політичній еліті, – складний процес формування демократичних правил гри. І його необхідно пройти, необхідно здобути той досвід, який знадобиться для подальшої демократичної розбудови нашої країни. Порушувати закони держави, тим паче, основний Закон – Конституцію, не має права ніхто. А саме з цього й розпалився політичний конфлікт. Адже все почалося з незаконного переходу депутатів з інших фракцій до більшості в парламенті. Указ Президента про розпуск ВР зупинив процес зосередження влади в руках однієї політичної сили. І це було вірним рішенням. Чому так сталося? Я думаю, що правознавці, політичні лідери і всі, хто причетний до прийняття законів та зацікавлений у формуванні правової бази демократії у нашій країні, вже аналізують ситуацію.

– Чи бачите якісь глибинні корені нинішнього політичного протистояння?

– Переконана, що цей конфлікт виник внаслідок недосконалості політичної реформи, яка, до речі, ще й незавершена. Не поділяю думку, яка дедалі частіше нав’язується окремими політиками, мовляв, то боротьба між «прозахідними» і «просхідними» ідеологіями. Насправді, ми бачимо, що особливої ідеологічної різниці немає. Прикро, що в даній ситуація практично відсутня конкуренція ідей стосовно того, як розбудовувати державу й таке інше. Окремими силами відверто ведеться боротьба за повноваження, за доступ до фінансових ресурсів. На цьому фоні позиція партії «Наша Україна» та Віктора Ющенка, яка ґрунтується на демократичних засадах, є, однозначно, правильною і більш привабливою для всіх, хто прагне жити в демократичній державі.

– Який вихід із ситуації, що склалася, на вашу думку, найбільш вірогідний?

– Припинити цей конфлікт можна тільки шляхом виборів. До дострокових виборів ставлюся як до політичного інструменту, а не як до стихійного лиха. Навіть у найусталеніших суспільствах, не кажучи вже про перехідні, демократичні політики часто звертаються до електорату задля корекції свого курсу, не чекаючи проявів масового протесту і нездорової атмосфери в країні. Усім відомо, що за останні роки дострокові вибори провели цілий ряд країн, серед яких Португалія, Німеччина, Нідерланди, Японія, Велика Британія, Австрія, Канада та інші. Саме тому вважаю, що у ситуації, яка склалася, Віктор Ющенко прийняв єдино правильне, демократичне по суті, рішення про проведення дострокових виборів. Дострокові вибори повинні відновити нормальне функціонування владних механізмів.

– Чи впливає політична ситуація у вищих колах на роботу місцевих органів влади? Якщо так, то яким чином?

–На жаль, сьогодні місцеві ради занадто політизовані, і ця політизація певною мірою пропорційна до розпалу пристрастей у Верховній Раді. Однак, було б неправильно, механічно переносити на місцеві рівні політичні стандарти, які існують на вищому, державному рівні. Усе відбувається залежно від конкретної ситуації, особистісного складу політичних сил на місцях, їх прагнення, як депутатів місцевих рад, працювати на користь області, міста, району. Так, з питань порядку денного сесійних засідань обласної ради на чолі з Михайлом Кічковським, що стосуються соціально-економічного розвитку, рішення приймаються переважною більшістю голосів, без політичного протистояння. І цей факт радує. Нам необхідно звикати до думки, що політичні опоненти – не вороги. Що ми, депутати місцевих органів влади, насамперед – партнери, від яких у рівній мірі залежить розвиток краю. Дуже важливо, щоб подібне відбувалося і на рівні Верховної Ради, щоб рішення приймалися тільки з погляду доцільності і користі для нашої держави.

– Ви безпосередньо керуєте колективом, що є виразником «думки простого народу». Яке його ставлення до подій, що відбуваються в Україні?

– Однозначно, колективу все це небайдуже. Той, хто сприйняв і відчув хоча б один раз «дух майдану», напевно, вже не зможе спокійно спостерігати за перебігом політичних подій у власній країні. Звичайно, усім хочеться, щоб всі питання вирішувалися професійно, на державницьких і правових засадах, спокійно й виважено. Люди хочуть не тільки працювати й заробляти – вони прагнуть жити у правовій державі, вони люблять свою країну і хочуть взаємності. Є віра в те, що ми йдемо до цього, і розуміння, що шлях цей – нелегкий.

– Які найбільш вагомі аргументи можуть переконати виборців голосувати за «Нашу Україну»?

– Абсолютно не складно буде переконати людей віддати свій голос за партію Ющенка. Адже це – єдина на даний час політична сила в Україні, яка є, справді, демократичною. У нинішній ситуації особливо яскраво висвітилася державницька позиція як самого Віктора Ющенка, так і партії «Наша Україна». Це, перш за все, послідовність у відстоюванні демократичних принципів побудови Української держави, здатність до рішучих дій у критичних ситуаціях, пошук розумних компромісів, вміння вести переговорні процеси. При цьому відсутній будь-який прояв крайнього радикалізму. Основне – виваженість, послідовність, віра у досягнення основних програмних цілей партії – свобода й добробут народу у демократичній державі. Наші люди пройшли хорошу школу демократичного вибору, мають власну громадянську позицію і вміють її відстоювати. Я вірю в мудрість українського народу і в «Нашу Україну».
Анна РОМАНЕНЧУК, сайт Закарпатської обласної ради
30 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

14:25
/ 1
Запрацював додаток для контролю обсервації і самоізоляції: за відмову - штраф
12:49
/ 27
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 11
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 16
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
» Всі новини