На декількох десятках столів на площі Театральній представлені вироби, виготовлені учнями шкіл і їх батьками, педагогами. Окрім писанок, це також вироби декоративно-ужиткового мистецтва, серед яких можна знайти індивідуальні, колективні роботи, роботи авторські. Як розповіла Галина Ігнацевич, «у виставці задіяні усі навчальні заклади – всього 51 школа і дитячий садочок.
Протягом дня журі визначатиме найкращі зразки рідкісної техніки, після чого їх передадуть в Закарпатський музей народної архітектури та побуту як експонати. В музеї роботи і зберігатимуться – вже в архівах за підписами авторів».
Одна із членів журі, Марія Купар, додає: номінацій і місць при визначенні переможців не буде. «Якщо пройтись виставкою, можна побачити, що кожна школа, кожен садочок виклались на всі сто відсотків. Неможливо серед цієї краси вибрати якесь одне перше місце», – каже Марія Купар. Тому журі визначатиме кращу роботу від кожного навчального закладу, а значить, «переможців» буде 51.
«З часом техніки розпису яєць все більше вдосконалюються, – продовжує Марія Купар. – І з кожним роком ми відзначаємо, що виставка стає все більш цікавою і оригінальною». Так, представлені на виставці традиційні писанки (розпис яєць воском) і мальованки (розмальовування яєць фарбами). А ще – дряпанки (техніка, за якою на зафарбованій писанці видряпуються візерунки); писанки, виконані в техніці ручного ткання бісером або аплікації бісером; писанки в техніці декупаж, оброблені соломою, оброблені в техніці орігамі тощо.
Тетяна Кашуба Закарпаття онлайн