Відкрив фестиваль Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім.М.Куліша виставою «Одноденний герой».
Перед початком показу присутніх привітав від імені очільника Закарпатської ОВА Мирослава Білецького директор Департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук. Він наголосив, що проведення у краї низки театральних фестивалів різних форматів є запорукою розвитку цього мистецтва, адже сприяє обміну професійним досвідом та налагодженню творчої співпраці між колективами з різних областей. Відтак подякував усім учасникам, а глядачам побажав яскравих вражень від перегляду вистав.
Директор-художній керівник Закарпатського облмуздрамтеатру Рудольф Дзуринець розповів, що в світлі нещодавніх трагічних подій у Кривому Розі, які болісно відгукнулися в серці кожного українця, дуже непросто братися до роботи. Зокрема, театр – постійно переймається питаннями: чи варто це робити? може, не на часі? І це саме те, чого хочуть від нас росіяни: викликати апатію, депресію, паралізувати наш розвиток. «Але ми – сильна нація. І знаково, що першим свою творчість на сцені фестивалю представляє саме театр, який працює під обстрілами, й попри те встигає готувати по 19 прем'єр! Це – люди з великої літери, з величезним серцем і величезним патріотизмом. Я стежу щодня за цим театром та його керівником Олександром Книгою, і просто дивуюся їхній витримці, їхній роботі в таких складних умовах, це справді надихає».
Своєю чергою генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша, народний артист України Олександр Книга поділився: «Я ніколи не думав, що зможу пережити те, про що мені розповідала бабуся, коли в її будинок заходили люди під час Другої світової війни. Але так сталося, що і в мій будинок заходили озброєні до зубів люди, перевертали все догори дном, проводили арешти і так далі. Я ніколи не думав, що в 21 столітті на другий день початку повномасштабної війни можливе таке, що немає хліба, немає ліків, нема нічого, тому що ми опинилися в один день під окупацією. Я особисто був місяць в окупації, і так, ми ходили на мітинги, ми піднімали людей, ми показували росіянам, що їх тут ніхто не чекає, вони думали, що ми будемо їх зустрічати з квітами, і це було – ми клали їм вінки під танк. Їх це дуже дивувало, спершу вони боялися, але потім, коли заїхав кримський ОМОН, вони почали «кошмарити» людей, стріляти – для початку гумовими кулями, кидати сльозогінні гранати, і тоді вже пішли арешти... Нашого режисера Сергія Павлюка – теж кілька разів забирали».
Моновистава «Одноденний герой» за п’єсою Володимира Туки «П’єса 22, або шлях героя» – історія херсонця-ветерана, який став свідком окупації та пішов захищати країну в лавах ЗСУ і, будучи на позиції, отримав поранення.
Актор – сам автор. Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.
Пʼєса була створена у межах проєкту «Театр Ветеранів».
Наступними в програмі фестивалю глядачі побачать такі вистави:
9 квітня – «Марієнбад» від Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня»;
10 квітня – «Пастка розуму» від Львівського академічного молодіжного театру ім.Л.Курбаса;
11 квітня - «Чоловік моєї дружини» від Національного драматичного театру ім.М.Заньковецької.
12 квітня – фестивальну програму завершать господарі сцени однією зі своїх крайніх прем’єр «Ніч Гельвера».
Початок вистав о 17:00.
Квитки доступні в касі театру й онлайн.