«Кожного тижня в Ужгороді фіксується до 10 укусів собак, з цим щось треба роботи кардинально. Заяви щодо необхідності притулку вже звучали не одноразово, і, врешті, проблема зрушила з місця», – сказав Віталій Семаль. Найперше після ухвалення відповідної програми сесією міської ради буде розроблена проектно-кошторисна документація, затим вона пройде експертизу і «можна зводити притулок відповідно до озвучених намірів – йдеться про термін у 5 місяців».
Фінансування притулку здійснюватиметься з кількох джерел, міська влада, своєю чергою, «виділятиме кошти на сесіях, приблизно по 200-250 тисяч гривень на рік», сказав Віталій Семаль. Велику роботу буде покладено на представників громадських організацій, волонтерів, які працюватимуть у притулку. Свою частину роботи виконуватимуть і комунальні підприємства – здійснюватимуть відлов собак, перевезення їх спеціальної технікою.
У притулку, за планом, буде створено кілька відділень: приймальне, карантинне, із подальшою передачею тварин на утримання в притулку. Напрямів діяльності, розповів заступник мера, також кілька: тварин будуть стерилізувати, шукати їм нових господарів, за потреби вдаватимуться і до евтаназії.
Поруч із муніципальним притулком, розповів Віталій Семаль, «громадські організації бачать приватний притулок». Так заступник мера відповів на питання кореспондента Закарпаття онлайн щодо готовності Віктора Балоги фінансувати притулок не на 70, а на 150-200 місць.
«В цьому притулку в перспективі господарі, коли десь їхатимуть або відправлятимуться у відрядження, зможуть залишити тваринок. Ділянка для зведення нинішнього притулку спеціально вибиралась із перспективою розширення. Але це – тільки в майбутньому, бо спочатку треба орієнтуватись не на декларації, а виконувати конкретну програму».
Тетяна Кашуба Закарпаття онлайн