За її словами, на виставці було представлено понад 700 туристичних компаній, туроператорів та агенцій із 60 країн та туристичних куточків світу зі всіх п’яти континентів.
«Серед 60-ти туристичних напрямків світу Колочава посіла гідне місце по якості та кількості пропозицій на цьому ринку, – каже Марія Шетеля. – На стенді «Закарпаття туристичне», який очолив заступник начальника головного управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Олександр Марченко, Колочава презентувала себе під лозунгом «Колочава – село 10-ти музеїв». Ознайомитися візуально та інформативно з музеями села відвідувачі могли за допомогою буклетів, відеоролика про село та сайту kolochava.com. Селище показало, що тут не лише є на що подивитися, але є комфортні умови проживання, смачна місцева кухня, ексклюзивні туристичні продукти».
Детальніше розповіли про Колочаву та інсценували її полікультурність жителі села – актори, що вбралися у різні костюми. Крім колочавських національних чоловічого та жіночого вбрання, актори також представили угорську та єврейську культуру. Угорський жандарм стежив за порядком на виставці та пропонував усім заїхати до нього на пост у Колочаву. Натомість єврей із гускою під плечем привернув увагу навіть міністра туризму Ізраїлю Стаса Місежнікова. Пан міністр надзвичайно був здивований тим, як у далекому селі бережно ставляться до різних культур. Отримавши інформацію про всі відтворені єврейські місця села, а їх чимало, запропонував колочавцям звернутися письмово до посольства Ізраїлю з детальною пропозицією співпраці.
На виставці до стенда села підійшли десятки туристичних фірм та сотні звичайних туристів. Сторони обмінялися контактами та пропозиціями співпраці. Тепер у Колочаві чекають туристичного буму.
Довідка
Колочава – єдине село в Україні, де працює аж десять музеїв, це: етнографічний «Старе село», залізничний «Колочавська вузькоколійка», лісу і сплаву «Колочавський бокораш», патріотичний «Бункер Штаєра», педагогічні «Чеська школа», «Радянська школа», сакральний «Церква Святого Духа», військовий «Лінія Арпада», шкільний «Івана Ольбрахта», воїнів – інтернаціоналістів «Блок-пост».
Також тут діють туристичні маршрути: чеський, угорський, єврейський, патріотичний, працює єдина в Україні Школа вівчарства.
За інформацією ЗІК