«Колишня докторська наукова робота не відповідає фаховим та етичним критеріям. Угорська Академія наук вважає обов'язковим дотримання науково-етичного кодексу, який вимагає високого рівня самостійної наукової роботи. У цьому дусі SE засуджує порушення норм і застосовує санкції», - сказав ректор, коментуючи рішення Академічного сенату про позбавлення Пала Шмітта звання доктора наук.
За позбавлення чинного президента країни наукового звання проголосували 33 із 36 членів сенату.
Рішенням Академічного сенату будапештського SE скасовано висновки спеціальної наукової комісії, яка визнала написану у 1992 році докторську дисертацію Пала Шмітта, як таку, що не є плагіатом і формально відповідає тогочасним вимогам до наукових робіт.
Приводом для перевірки дисертації Шмітта стала публікація в угорському журналі HGV, який провів власне розслідування і зробив висновок, що значна частина роботи списана з інших джерел. У публікації HGV стверджується, що до 80% дисертації "Аналіз програми сучасних Олімпійських ігор" є плагіатом. Видання вказує, що наукова робота у значній мірі (180 із 215 сторінок) списана з дисертації "Аналіз олімпійської програми", яку французькою мовою написав болгарський учений Николай Георгієв і захистив у 1987 році у Лозанні. Посилання на цю дисертацію міститься у бібліографії наприкінці роботи Пала Шмітта, однак жодного посилання у самому тексті не подається. Крім того, за даними HGV, текст 16-ти сторінок дисертації співпадає із текстом роботи німецького вченого Клауса Гейнеманна.
Пал Шмітт у 1968 і 1977 роках був олімпійським чемпіоном з фехтування, у 1995-1999 роках - віце-президентом Міжнародного олімпійського комітету. У 2010 році обраний угорським парламентом президентом Угорщини терміном на 5 років.
Пал Шмітт досі відкидав можливість своєї відставки з поста глави держави у зв'язку зі звинуваченнями у плагіаті.
Степан Ваш, Укрінформ