В Ужгороді презентували «Націю, яка не капітулює»

12 березня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книги “Нація, яка не капітулює”, в якій показана історія національно-визвольного руху Ірландії з середини XIX століття по сьогодення. Йшлося також про підготовку до святкування річниці Карпатської України.

В Ужгороді презентували «Націю, яка не капітулює»

Громадський діяч, голова ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» Сергій Кузан насамперед повідомив, що у середу, 14 березня, у с. Чинадієво відкриють пам'ятник останньому карпатському січовику Михайлу Петричку. На його лікування збирали кошти представники громадськості у всіх куточках України. До цієї справи долучилися і з Донбасу, і з Криму, і з інших регіонів. Торік січовик помер, а патріотична молодь вирішила вшанувати пам'ять про нього та встановити пам’ятник, який нагадував би про незламність духу січовика, яки не змінив своїх переконань попри усі випробування.

Щодо книги, яку презентували, то праця містить чимало відомостей про часи народної самоорганізації, боротьбу Ірландської Республіканської Армії, етапи державного будівництва та світоглядові і ментальні особливості ірландців.

У книзі вміщено статті діячів українського націоналістичного руху, які представляють собою Українську Військову Організацію, Закордонні Частини Організації Українських Націоналістів, Спілку Української Молоді «Сумщина» та Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

«Це історія про те, як своєю затятістю можна здобути незалежність, - розповів член Центрального Проводу ВМГО МНК Іван Кішка. – Ми, українці можемо знайти схожість багато в чому з ірландським визвольним рухом. Для Закарпаття цікавим буде факт, що коли у '81 році в Ірландії боротьба зайшла у глухий кут, хлопці сиділи у тюрмах, вони вирішили голодувати у тюрмі. Їхній лідер заявив, що випробувано вже всі методи боротьби окрім капітуляції, залишається тільки голодування.

Тоді як ще у '39 році Михайло Колодзінський у відповідь на пропозицію угорців здатися сказав, що у словнику українського націоналіста немає слова «капітуляція».
«Українські націоналісти написали книгу про ірландських націоналістів, оскільки їхня історія набагато гірша, ніж у нас, їх більше винищували, але ірландці всупереч цьому збудували свою країну, відвоювали незалежність і живуть у розвиненій європейській державі. Це приклад українцям, до чого прагнути», - сказав І. Кішка.

 

12 березня 2012р.

Теги: книжка, презентація

Коментарі

Українець 14.03.2012 / 21:22:39
Де можна купити книгу ????

НОВИНИ: Культура

11:17
В Ужгороді відкриється виставка до 100-річчя художника Павла Бедзіра
11:31
У Буштинській громаді на BetLeGem Fest зібрали майже 29 000 гривень для потреб ЗСУ Фото новина
14:17
/ 1
Закарпатський народний хор продовжує низку своїх різдвяно-новорічних концертів
18:30
/ 1
Закарпатці потрапили до другого туру Національної премії імені Т. Шевченка за 2026 рік
18:05
У центрі Мукачева відбулося різдвяне колядування на підтримку ЗСУ Фото новина
14:32
В Ужгороді відкриють ювілейну виставку закарпатських художників Фото новина
11:20
Сьогодні у Реформатській церкві в Мукачеві прозвучить концерт «Адвент: в очікуванні Різдва» Фото новина
08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
» Всі новини