Сьогодні в області зареєстровано 6 громадських організацій, які опікуються проблемами учасників бойових дій на території інших держав. Серед них – і Закарпатська територіальна організація української спілки ветеранів війни в Афганістані та Закарпатська обласна спілка ветеранів війн. Перша нараховує більше 3240 членів, друга – 2225.
Щороку на сесії обласної ради затверджується Програма діяльності громадських організацій області, які потребують соціального захисту. Відтак, державну підтримку отримують 9 громадських ветеранських організацій, у тому числі х – дві афганські. Також у 2011 році інваліди війн, вдови та батьки загиблих отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету на загальну суму 36,6 тис. грн. А до відзначення річниці виведення військ з Афганістану 15 лютого 2012 року виділено 38,2 тис. грн.
В обласних лікарня облаштовано 408 палат (на 512 ліжок) для ветеранів війн. А санаторні путівки минулоріч отримали 14 інвалідів війни в Афганістані, 286 учасників бойових дій.
Житло у Рахові у 2011 році отримали двоє інвалідів війни в Афганістані.
Разом з тим, обговорили і проблеми. Так, голова Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайло Куцкір підняв питання рівня медобслуговування ветеранів. Якщо скарг на лікування в обласних медзакладах нема, то ситуація в районних та міських лікарнях залишає бажати кращого. Адже там пацієнтів-ветеранів часто просять купляти ліки самотужки, хоча за законом на це мають виділяти чималі гроші. Також скаржилися ветерани й на недостатнє забезпечення санаторними путівками.
Наболіло для афганців й питання ремонту квартир. Голова Закарпатської територіальної організації Української спілки ветеранів війни Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Артур Шейдік поскаржився: грошей на ремонт житла (згідно закону капремонт ветеранам мають проводити раз на 10 років) не виділяють. А якщо ремонти таки проводять, то не в повній мірі та неякісно.
Чимало проблем у людей і особистих: комусь не вистачає грошей на лікування, хтось – довго чекає на житло чи ремонт помешкання.
На всі питання під час зустрічі відповідали начальники профільних управлінь. Найбільше звернень було до керівника обласного управління праці та соцзахисту населення Віктора Мацоли та головного медика краю Романа Шніцера. У кожному окремому випадку чиновники пообіцяли розібратись особисто, повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.