Як розповіла під час відкриття керівник літературно-драматичної частини театру Ніна Малишка, “це ні бібліотека, ні книгарня, але ми поставили собі за мету пропагувати авторів, котрі пишуть для дітей”. За її словами, експозиції час від часу будуть змінюватися, заплановано створювати тематичні виставки, присвячені одному автору або ж якійсь окремій тематиці. В планах — проведення автограф-сесій письменників. В свою чергу, головний режисер театру Наталія Орєшнікова, звертаючись до присутніх письменників, запропонувала запровадити нову практику: перед виставою знайомити дітей із одним з авторів, котрий розповів би малечі про свої книги, відповів на їхні запитання. Більше того, пані Наталія висловила сподівання, що презентації “свіжих” книжок так само можуть відбуватись тут, у ляльковому театрі.
“Закарпатська література для дітей має неймовірно велику історію. У 20 столітті, коли постало питання відродження національного духу, то перше місце посіла саме дитяча книжка”, — сказав голова Закарпатського осередку Національної Спілки письменників України Петро Ходанич. Він пригадав легендарних Марійку Підгірянку та Спиридона Черкасенка, котрі писали чудові п’єси для дітей, схвально відгукнувся про сучасних закарпатських авторів.
Ідея створити “Бавчину книжку” сподобалася письменнику Олександру Гаврошу, котрий зазначив, що сьогодні “в наших книгарнях одночасно не можна знайти стільки книжок закарпатських авторів, скільки зібрано тут, в одному місці”. А гість із Києва — режисер, член журі конкурсу “Коронація слова” Сергій Архипчук — навіть вклонився господарям театру, зазначивши, що вони роблять величезний вклад. “Приємно, що саме театр став ініціатором такої простої справи. Бо коли держава проявляє себе як імпотент щодо популяризації книжки, щодо циркуляції цієї книжки в межах України, то тільки така ініціатива і солідарність діячів слова разом із діячами сцени та засобів масової інформації дасть діткам те, що вони дуже потребують. Бо ж нині їхня (дітей — ред.) зануреність в оргтехніку відсторонює, відчужує від книжки, але кожен з тут присутніх знає, що аромат книжки, її ілюстрації, форма сторінок, є магічними як для дорослих, так і для дітей”, — сказав він.
Не обійшлося під час презентації і без подарунків: директор видавництва “Карпати” Віктор Браславець приніс доробок останніх років і одразу презентував книгу Лідії Повх “Саламандра йде у мандри”. До речі, книга щойно вчора вийшла з друку і навіть сама авторка її ще не бачила.
Сьогодні у “Бавчиній книжці” представлено 11 авторів, серед яких Галина Малик, Лідія Повх, Олександр Гаврош, Людмила Кудрявська, Віра Ластівка, Ольга Тимофеєва, Василь Густі.
Ольга Павлова, Закарпаття онлайн