— Ревізіями охопили 300 підприємств та установ Держлісагентства, з яких у 293 виявлено порушень майже на 743 млн грн, — повідомив директор департаменту інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Держфінінспекції України Володимир Діхтярьов. — Причому недоотримання фінансових ресурсів становить 175,2 млн грн, витрат, проведених з порушенням законодавства, — на 93,9 млн грн, порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, — 473,8 млн.
Зокрема, потерпає державна скарбниця від того, що підприємства Держлісагентства реалізують свою продукцію за ціною нижчою, ніж собівартість (про ринкові ціни навіть не йдеться). Не йдеться і про виконання нормативних документів щодо продажу необробленої лісопродукції на аукціонах. Все це призвело до втрат доходів підприємств на суму 6,9 млн грн.
Зокрема встановлено, що на внутрішньому ринку у 2009—2011 роках лісгоспи реалізували такої продукції майже на 3,9 млрд грн. З цієї суми тільки 35% отримано від продажу продукції на аукціонах. До чого призводить непроведення аукціонів, показала перевірка семи підприємств Сумської та одинадцяти — Закарпатської області, які при продажу необробленої деревини втратили можливість додатково отримати 1,2 млн грн.
Є проблеми й зі стягненням дебіторської заборгованості при реалізації продукції без попередньої оплати. Підприємства не поспішають її стягувати. Майже кожне підприємство, реалізуючи продукцію без попередньої оплати, надалі не вживало дієвих заходів для стягнення дебіторської заборгованості, щодо якої термін позовної давності минув. Це призвело до отримання збитків на суму 4,6 млн грн. Як приклад — 12 держлісгоспів Закарпатської області через це зазнали збитків на суму 1,2 млн грн. І такі порушення не рідкісні на підприємствах Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Чернігівської областей на загальну суму 2,7 млн грн.
На вітер були викинуті й 3,3 млн грн при закупівлі лісгоспами поліграфічної продукції (портрети Президента, державну символіку) за завищеними цінами. До того ж її придбали значно більше від потреби й вона припадає пилом на складах.
За інформацією "Урядового кур’єра"