Декілька факторів, таких як накопичення капіталу фірмами, банками, юридичними ичними особами, відкриття художнього інституту та прагнення до естетичного оформлення офісів, магазинів, садиб, привели до феномену — ренесансу ковальського мистецтва. Центр міста прикрасився новими фасадами, на яких вигідно й доречно вписалися вироби ковалів. Гармонійне поєднання всіх декоративних елементів спроможне задовольнити уяву навіть найпримхливішого глядача.
Балконна балюстрада на готелі "Old соntinent" з випуклою нижньою частиною — від довершеності форми та орнаменту неможливо відірвати погляду. Розкішне розмаїття елементів, оригінальний дизайн і дбайливо вивірені пропорції всіх компонентів рельєфних прутків та листків склали чудову гармонійну композицію. Метал у внутрішньому оформленні приміщень готелю "Old соntinent", кафе "Астіка" по вул.Корзо дозволив створити неповторну атмосферу вишуканості та витонченості.
Звертає на себе увагу елегантний навіс над входом до магазину "Мандарин". Ця чудова композиція, що імітує старовинний* виріб. — робота сучасного магістра. Строга простота підкреслює благородство форми.
Багато робіт у місті створено в єдиному стилі, і їхнє достоїнство — точність пропорцій та лаконічність форм.
Стало майже звичним проводити паралелі між виробами із художнього металу і тонким мереживом, але важко втриматися від цього порівняння, споглядаючи ажурну, витіювату красу та розмаїття художніх вирішень парканів, воріт, віконних решіток, балконів.
Приємно, що місто над Ужем не тільки не забуває старе ремесло, яке радує людей, а й сьогодні прикрашає свої вулиці та площі, на котрі з вдячністю дивитимуться наступні покоління ужгородців та гостей міста.
Анатолій ЄФРЕМОВИЧ, Київський музей російського мистецтва
19 травня 2007р.
Теги: