Закарпатська облрада не підтримала ініціативу щодо "русинського" гімну

Як і повідомляло Закарпаття онлайн, депутат Закарпатської облради від Єдиного Центру Євген Жупан на сьогоднішньому сесійному засіданні таки зробив спробу знову порушити питання затвердження як гімну Закарпатської області русофільського тексту Олександра Духновича "Подкарпатские русины, оставьте глубокий сон..."

Закарпатська облрада не підтримала ініціативу щодо "русинського" гімну

Однак, зважаючи на різко негативну суспільно-політину реакцію закарпатців на таку ініціативу, яка послідувала вслід за оприлюдненням відповідної інформації на сайті Закарпаття онлайн, якоїсь серйозної підтримки в депутатському середовищі озвучена Євгеном Жупаном заява не знайшла. Зачитаний ним текст з вимогою виконати прийняте з порушеннями в 2009-му році рішення і виконувати "русинський" гімн на початку сесійних засідань облради одразу після українського навіть не було поставлено на голосування.

Нагадаємо, що напередодні сесії свою позицію з цього приводу озвучили ряд політичних партій, а Ужгородська організація ВО "Свобода" з цього приводу сьогодні влаштувала пікет біля будинку облради і передала депутатам текст відповідного звернення.

Як уже інформувало Закарпаття онлайн, опитані нашою редакцією політичні експерти вважають, що напередодні старту кампанії по виборах до Верховної Ради України такий сценарій розвитку подій є малоймовірним, оскільки для Єдиного Центру є невигідним розміняти голоси значно чисельнішого і політично активнішого електорату Закарпаття на невелику кількість тих, хто вважає себе русинами.

Нагадаємо, що на сесії, що відбулася 22 грудня 2009-го року, без обговорення в комісіях і з голосу, з подачі того ж депутата Євгена Жупана (який прийшов на сесію з портативним магнітофоном) несподівано було винесено на голосування в якості гімну Закарпаття текст Олександра Духновича "Подкарпатськие русины, оставьте глубокий сон". На кнопку  “за” тоді начебто натиснула мінімально необхідна в такому випадку кількість депутатів – 46 із 76 присутніх на сесії. Перед тим на 26-й сесії депутати більшістю голосів виключили з порядку денного питання затвердження тексту гімну на слова Василя Гренджі-Донського "Тобі, рідний краю".

Таке рішення депутатського органу викликало величезний негативний резонанс в суспільстві та ЗМІ. Проти виступили цілий ряд політичних сил краю – від "Свободи" до БЮТу. Тодішній голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші навіть оприлюднив в ЗМІ відповідну заяву, в якій заявив, що "гімн має об'єднувати всіх закарпатців, а не роз'єднувати".  З окремою заявою щодо відміни рішення про прийняття русинського гімну виступила Рахівська райрада. Як повідомив у своєму інтерв’ю тодішній голова облради Михайло Кічковський, окрім вищезгаданих процедурних порушень було виявлено і ряд інших – ряд депутатів голосували за своїх відсутніх колег, а один з депутатів, що проголосували, згодом відмовився від свого голосу. А голова СБУ Валентин Наливайченко в своєму інтерв’ю 5-му каналу заявив, що СБУ може порушити кримінальну справу щодо рішення Закарпатської облради про ухвалення гімну області. У відповідь на депутатське звернення голови НРУ Бориса Тарасюка, Рада національної безпеки і оборони України повідомила, що "згадане рішення Закарпатської облради не було опубліковано. Разом з тим, Президія Закарпатської облради ухвалила повторно розглянути питання про затвердження гімну області на сесії ради у зв’язку з потребою додаткового вивчення правомірності рішення".

У кінцевому підсумку неправомірне рішення, яке так і не було підписане тодішнім головою Закарпатської облради, в дію не вступило.

Вірш Олександра Духновича "Подкарпатские русины..." викликає різке несприйняття в українській громаді краю в зв’язку з його русофільським змістом, зумовленим часом написання:

"Подкарпатские русины,
Оставте глубокий сон.
Народный голос зовет вас:
Не забудьте о своем!
Наш народ любимый
да будет свободный
От него да отдалится
неприятелей буря
да посетит справедливость
уж и русское племя!
Желание русских вождь:
Русский да живет народ!
Просим Бога Вышняго
да поддержит русскаго
и даст века лучшаго!"

30 грудня 2011р.

Теги: гімн, русин, Жупан

Коментарі

Тарас 2012-01-11 / 08:13:52

Коментар видалено. Адмін

руський 2012-01-08 / 18:37:14
Навпаки, вірш Олександра Духновича "Подкарпатские русины..." - це маніфест національної приналежності слов'янського автохтонного населення Закарпаття, який чітко і однозначно вказує на спільний корінь (-РУС-) з слов'янами Київської Русі (теперішньої України).
Кращої агітації, як ці слова Олександра Духновича за єдність Закарпаття з Україною - годі й придумати.

бодя 2012-01-08 / 14:50:47

Ми не РУССКИЕ. Ми українці (історично - руські). І чого гімном Закарпаття має бути русофільський текст, писаний покрученою російською мовою?

руський 2012-01-08 / 14:32:31
Не бачу нічого кримінального в словах вірша Олександра Духновича "Подкарпатские русины..."
Хіба корінне слов'янське населення Закарпаття не РУСЬКІ?
Галичани - також РУСЬКІ.
Буковинці - РУСЬКІ.
Волиняни - РУСЬКІ.
Все слов'янське населення сучасної України історично також - РУСЬКІ.

Палінкаш 2012-01-06 / 22:14:17

Відповідно до "Правил коментування" коментувати можна тільки по суті публікації. Коментар видалено. Адмін

Палінкаш 2012-01-06 / 22:13:04

Відповідно до "Правил коментування" коментувати можна тільки по суті публікації. Коментар видалено. Адмін

Іван 2012-01-03 / 09:21:41

Коментар видалено. Адмін

бодя 2012-01-02 / 11:11:31
Іване, спершу наведи порядок у своїй голові

Русин 2012-01-02 / 09:25:08
Жупан з Мітьов та іже з ними, такі русини ги я, жидіський рабин, жополизники хренові. Носяться з маскальським гімном ги баба з бузами. А депутати обласної зради най, ся журят за робочі міста та, як би застатати за наших заробітчан на чужині, а то стали, як Ледидови з Балогов пси лиш гавкают, а хісна ниякого. Ганьба нам, щосме чучал вибрали.

Іван 2012-01-02 / 05:32:39
У сьомі році пудкарпатські русини оставлять глубокий сон, і наведут порядок у краї

Брайтон Бич 2011-12-31 / 18:32:49

"Правилами коментування" заборонено коментувати дії Адміна і вступати з ним в дискусію. Коментуйте суть публікації. Коментар видалено. Адмін

Брайтон Бич 2011-12-31 / 18:28:25
Силовики всегда демострируют силу арогантно, как в томто случае Камуфляжник:) [с хвостом!] снова поступает. Он знает на 100%, что "...не видать вам подписи Ивана Балоги на том документе, как своих собственных ушей... :)" и его мало беспокоит тот факт, что на Украине снова будут плевать, как в прошлой тоталитарной системе, на демократический процес управления государства и общества.

Брайтон Бич 2011-12-31 / 18:12:39

Тут не тема ваших стосунків з паном Камуфляжник:)-ом. "Правилами коментування" заборонено писати коментарі не по темі, і правила ці – однакові для всіх. Коментар видалено. Адмін

Віктор 2011-12-31 / 08:47:41
Жупан перед тим як такий гімн пропонувати з Віктором Балогою радився?

Брайтон Бич 2011-12-31 / 05:56:59

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Камуфляжник:) 2011-12-30 / 23:27:51
Господин Староста, к вашему громадному сожалению то голосование не было "таємним" (тайное проводится по отдельной процедуре, но вам, по всей видимости, этого не понять) и существуют результаты электронной ситстемы голосования и видеозаписи журналистов, кто за кого кнопку тискал. Для того, чтобы то решение считалось принятым, ему не хватает одного голоса и соблюдения процедуры, предшествующей голосованию - обсуждение в комиссиях и т.д. Так что не видать вам подписи Ивана Балоги на том документе, как своих собственных ушей... :)

hecby 2011-12-30 / 20:44:22

********** Камуфляжнику, голосування було таємне і як голосував той депутат ніхто не знає, так що рішення ЗАКОННЕ. То що Кічковський вибачте - засрав. то інша справа.

KK 2011-12-30 / 20:26:51
А що Іван Балога 'істиний русин' а його брат Віктор Балога 'запеклий українець'??....:-)

Камуфляжник:) 2011-12-30 / 19:47:54

Не может, господа какбырусины, Иван Балога то решение пописать. Даже если бы очень хотел. Потому как принималось оно, действительно, не при нём, с нарушениями процедуры, о чём даже СБУ тогда вещала, и, что главное, минимальным количеством голосов, необходимым для принятия решения). Но, что важно, позже один из депутатов свой голос отозвал. Так что, решение то - не принято. И подписывать, соответственноЮ, нечего...


Можете выдохнуть и расслабиться... :)

сорри 2011-12-30 / 18:25:25

Хотів-нехотів... Не хотів, бо не пройшло би. Навіть якби Іванко весь ЄЦ під цю авантюру нагнув, то регіоналам ця мутна гра нафіг не треба, БЮТ голосував би проти... Не пройшло би. А якби Іванко взяв на себе й підписав (що він не може зробити, бо це рішення голосувалося при попередньому голові), то це був би тупо кінець ЄЦу в світлі майбутніх виборів.

НОВИНИ: Політика

08:31
ФОТОФАКТ. В Іршаві встановлюють двоколісні лавки
08:11
/ 9
Москаль не бачить свого майбутнього на Закарпатті та збирається на парламентські вибори – Галас
09:54
/ 31
Москаль подав заяву про звільнення з посади голови Закарпатської ОДА
12:32
/ 9
На Закарпатті опрацьовано 100% протоколів, по всіх округах перемогу здобув Зеленський
09:22
Деякі ДВК на Закарпатті оформили протоколи "переднім" числом – 22 квітня після півночі
05:38
В ОВК в Ужгороді не очікують на швидкий результат, а в Мукачеві деяким комісіям довелось повертатись на дільниці
04:43
/ 36
Українців на*бали
01:08
Явка на Закарпатті є найнижчою в Україні - 46% виборців
15:50
/ 1
Станом на 15:00 на Закарпатті проголосували 28,21% виборців, явка – найнижча в Україні
13:57
1,5 тисячі виборців по виборчому округу з центром в Ужгороді має проголосувати "на дому"
13:09
Станом на 11:00 на Закарпатті проголосували понад 80 тисяч виборців
12:05
На Великоберезнянщині вже проголосували 10% виборців
11:52
На одній із виборчих дільниць на Воловеччині не вистачає членів виборчої комісії
11:11
На одній із дільниць Закарпаття члени комісії проголосували раніше 8 години
10:24
/ 2
На Закарпатті голосують з великодніми кошиками, писанками і синьо-жовтими кульками
09:39
Всі виборчі дільниці у Закарпатській області розпочали роботу без затримок
09:34
В Ужгороді, районі та в Чопі усі виборчі дільниці відкрилися вчасно
08:26
/ 4
Орбан пропонував Польщі взяти участь у поділі території України – польський політик
06:40
/ 2
На Закарпатті виникли труднощі із утворенням дільничних виборчих комісій (ОНОВЛЕНО)
09:52
Усі шість ОВК на Закарпатті сформували списки дільничних виборчих комісії
22:41
Напередодні другого туру у газетах Закарпаття публікують матеріали із ознаками чорного піару та джинси
11:20
На Закарпатті – проблема нестачі людей на місця членів ДВК у всіх 6 окружних виборчих комісіях
17:53
/ 23
Порошенко: Україна готова витратити більше грошей на навчання угорської меншини
16:08
/ 5
На Закарпатті Москаль у всіх шести округах не зміг забезпечити членів ДВК від Порошенка
22:03
На Закарпатті запрацювали нові ОВК, деякі члени уже працювали у комісіях, дехто – від інших кандидатів - ОПОРА
» Всі новини