Наразі українська Вікіпедія посідає 14 місце за кількістю статей і перебуває серед усіх 282 мовних розділів між каталонською та норвезькою Вікіпедіями. Нині в українськомовній Вікіпедії зареєстровано близько 120 тисяч користувачів, майже 2 тис. із них є активними користувачами, тобто здійснили за останній місяць принаймні одну правку у Вікіпедії.
Вікіпедія є найбільшою україномовною енциклопедією в світі. Приміром, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – УРЕ, виданій протягом 1974–1985 рр. – налічуєть близько 50 тис. статей. Головна мета Вікіпедії – збирання та систематизація знань з усіх сфер життя людини та передача їх у вільній формі, якими може будь-хто скористатися, хто має доступ до інтернету. Так само кожна людина може зробити свій внесок до Вікіпедії. За правилами Вікіпедії для того, щоб убезпечити вміст ресурсу від помилкових і неправдивих тверджень, кожна стаття має покликатися на авторитетні джерела – енциклопедичні видання, результати досліджень, друковані, онлайнові видання, авторитетність яких не піддається сумніву.
Вікіпедія є також рухом добровольців, які віддають свій час, свої знання для того, аби зробити цю енциклопедію повнішою та точнішою, аби результатами їх невтомної праці могли скористатися мільйони користувачів. Вікіпедією та багатьма іншими сестринськими вікі-проектами опікується «Фонд Вікімедіа», який має регіональні відділення у понад 40 країнах світу. Українським регіональним відділенням є громадська організація «Вікімедіа Україна», яка працює над втіленням багатьох проектів з метою популяризації Вікіпедії серед людей, залучення до неї нових користувачів до її редагування, а також збирання інформації для її наповнення. Стаття «Симфонія № 40 (Моцарт)», створена о пів на другу ночі 23 грудня 2011 року, стала 333 333-ю в українській Вікіпедії. Її автором став користувач A1. Під цим іменем до української Вікіпедії дописує український композитор Андрій Бондаренко.
Рубіж у 100 тисяч статей українська Вікіпедія подолала в березні 2008 року, для чого її редакторам знадобилося чотири роки. За два наступні роки було написано ще сто тисяч статей, а 31 серпня 2011 року в українській Вікіпедії була написана 300-тисячна стаття. Також у лютому поточного року українські вікіпедисти обігнали фінську, а в липні – норвезьку Вікіпедії. Нагадаємо, що в кінці січня 2012 року українська Вікіпедія святкуватиме своє 8-річчя від часу першої створеної статті.