Перший, підготовчий етап проекту організації території НПП “Синевир”, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів завершено. Про це на науково-технічні раді повідомив представник Державної екологічної академії, завідувач кафедрою екології та економіки землекористування, А.Юрченко. Тобто, зібрано вихідні дані, аналіз сучасного стану території НПП “Синевир”, зроблено аналіз науково-дослідної роботи, аналіз матеріалів “Літопису природи”, зроблено характеристику рекреаційних об’єктів, виробничих підприємств. За результатами проведених робіт підготовлено звіт, який узгоджено з фахівцями і науковцями парку.
Заступник директора установи, Ю. Тюх ознайомив присутніх з планами щодо створення в установі науково-дослідних лабораторій для проведення різних наукових досліджень, визначення проб води, ґрунтів тощо. Є також потреба в проведенні лабораторних досліджень для рибного господарства, реабілітаційного центру бурого ведмедя, для розсадника рідкісних рослин. Загалом, це буде лабораторія для біотичних і абіотичних досліджень.
Начальник відділу державної охорони ПЗФ НПП “Синевир” В. Субота ознайомив присутніх з існуючим зонуванням території парку і пропонованими змінами до нього. Необхідність зміни зонування викликана тим, що створено нове Вільшанське ПОНДВ і є певні зміни в структурі лісу. Чорноріцьке ПОНДВ було заповідною зоною, але, за результатами певних наукових досліджень зроблено висновок вилучити з заповідної зони 37 га і перевести їх в господарську зону. Це переважно дороги та території, які втратили наукову цінність. А от у недавно приєднаному до парку Вільшанському ПОНДВ запропоновано наступний розподіл: заповідна зона — 85 га, зона регульованої рекреації — 1518 га, господарська зона — 701 га.
Головний природознавець П. Шпілька ознайомив присутніх з проектами лімітів спеціального використання природних ресурсів на 2012 рік. Зокрема, проекти передбачають використання природних ресурсів у наукових, рекреаційних, еколого-освітніх цілях, для сінокосіння, випасу худоби, збір дикоростучих грибів і ягід тощо. Для детального ознайомлення проекти лімітів були роздані всім членам НТР.
Любов Гречин, mizgir.com.ua