У 2011 році представники Закарпатського музею народної архітектури та побуту взяли участь у роботі чотирьох міжнародних науково-практичних конференцій: міжнародного круглого столу “Розвиток гуманітарного співробітництва в українсько-угорському прикордонному регіоні: аналіз, оцінки” (Ужгород), міжнародної конференції Європейської Асоціації музеїв просто неба (музеї Словацької та Чеської республік), міжнародної наукової конференції “Актуальні проблеми дослідження, охорони, збереження та популяризації пам’яток народної культури України” (Київ - Національний музей народної архітектури та побуту) і V Симпозіуму “Румунсько-українські відносини: історія та сучасність” (Румунія – Повітовий музей Сату-Маре).
V Симпозіум “Румунсько-українські відносини: історія та сучасність” проходив з 3-го по 5 листопада 2011 року на базі Повітового музею Сату-Маре (Румунія). Організаторами заходу виступили Міністерство культури і національної спадщини Румунії, Повітова Рада Сату-Маре, Повітовий музей Сату-Маре, Союз українців Румунії; співорганізаторами – Ужгородський національний університет, Закарпатський державний університет.
Діапазон наукових зацікавлень учасників конференції був надзвичайно широким і різноплановим. 57 наукових доповідей були згруповані у секції “Історія та історіографія”, “Соціальна та культурна антропологія”, “Міжнародні відносини та політологія”, “Культура та освіта”. Питання різних сфер транскордонного співробітництва між Румунією й Україною порушувалися такими високопоставленими учасниками конференції, як представники місцевої Повітової Ради Сату-Маре, Міністерства культури і національної спадщини Румунії, культурних і громадських організацій Румунії й України, вищих навчальних закладів, музеїв та архівних установ двох країн. Закарпатський музей був представлений у двох секціях із доповідями на тему “Науково-освітні форми роботи з різними категоріями відвідувачів музею” і “Традиційний народний одяг румунського населення Закарпаття кінця ХІХ – початку ХХ ст.”.
Крім наукових доповідей, природно, музейних працівників цікавив безпосередній діалог із представниками Повітового музею Сату-Маре. Як повідомляє газета "Ужгород", темами для спілкування музейних працівників двох країн були форми науково-методичної, культурно-просвітницької, виставкової та реставраційної роботи музейних закладів. Наслідком обміну думками наукових працівників Закарпатського музею народної архітектури та побуту і Повітового музею Сату-Маре стала двостороння угода про співробітництво й домовленість щодо проведення спільних акцій (етнографічних експедицій, круглих столів, наукових конференцій, виставок, різноманітних проектів дослідження матеріальної культури румунів в Україні й українців у Румунії).