Закарпатці поїдуть на «Кубок Світу»

16 квітня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому йшлося про участь та здобуті нагороди делегації Закарпатської області у міжнародному конкурсі-фестивалі виконавських мистецтв «Кубок Євразії», що дає перепустку талановитим закарпатцям на участь у Всесвітньому конкурсі «Кубок Світу», який відбудеться у м. Лос-Анжелес, США.

Як стало відомо, юні закарпатці привезли ряд високих нагород з конкурсу «Кубок Євразії», утому числі й гран-прі. Крім того, Берегівщина отримала естафету проведення міжнародного конкурсу-фестивалю «Кубок Євразії» для країн Карпатського регіону, що відбуватиметься з 17 по 23 вересня цього року у номінаціях вокал, хореографія, моделінг, конкурс краси. Про це повідомила керівник студії естетичного виховання «Грація» відділу культури Берегівської райдержадміністрації Мар’яна Борисевич. Вона також розповіла, що закарпатська делегація вразила конкурсантів із 15 країн автентикою та бережливим ставленням до традицій. Інші учасники під впливом репертуару закарпатців навіть змінювали конкурсну програми, замінюючи естрадні поп-пісні більш змістовним серйозним матеріалом. Найвищу нагороду — Гран-прі у номінації «вокал» здобула 9-річна мешканка с. Порошково Перечинського району Дарина Степанюк, яка співала акапелло, а увесь зал аплодував їй стоячи. Крім того, закарпатці здобули 6 золотих медалей (вокал, інструментальний жанр, моделінг, театр-шоу), 4 срібні та 4 бронзові медалі. Андріана Сабов, завідувач відділу культури Берегівської РДА розповіла, що по приїзді на Закарпаття діток урочисто зустрічали односельці.

Конкурс здружив дітей різних національностей, — розповів Володимир Рудейчук, директор Центру народної творчості Закарпатської області. Він також запросив усіх талановитих закарпатців до конкурсу «Кубок Євразії», що проходитиме в Берегові. Охочі можуть звертатися за телефонами 8241 2 21 50, Мар’яна Борисевич та Андріана Сабов) або 36035 (Центр народної творчості). «Кубок Євразії», за словами В. Рудейчука, відзначається об’єктивним оцінюванням та високим професіоналізмом журі. На Закарпаття приїдуть 3 професорів галузей хореографії, культурології та вокалу.

Юрій Глеба, начальник управління культури Закарпатської ОДА зізнався: «Я сподівався в душі, що без нагород делегація не повернеться, але навіть не очікував такого оберемку нагород!». Юрій Глеба також пообіцяв берегів чанам допомогу в організації фестивалю, що є серйозною подією для краю, адже презентує принади Закарпаття представникам багатьох різних держав. «На Закарпатті не бракує талановитих дітей, однак потерпаємо від давньої проблеми — браку фінансування для їх участі у різноманітних конкурсах». Тому організатори фестивалю запрошують спонсорів та висловлюють вдячність меценатам, які допомогли здійснити поїздку до Одеси: голові Демократичної спілки угорців України п. І. Гайдошу, народному депутатові України п. О. Кеменяшу.
16 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини