Закарпатка презентувала історичну поему про Мазепу (ФОТО)

Віра Фесенко — член Національної спілки журналістів України, міжгірська поетеса, педагог. За межами Верховини відома своїми творчими доробками. З-під її пера вийшли чотири поетичні збірки, у яких домінантними є теми любові, добра, відродження духовності, роздуми над змістом життя, виховання в дітей любові до краси рідної природи. Оригінальністю задуму видався останній її збірник “Світозар” — віршовані легенди про замки Закарпаття. І ось у творчому доробку Віри Григорівни нова п’ята книга, несхожа на попередні — історична поема “Батуринський шлях”, центральною постаттю якої є образ Великого Гетьмана України Івана Мазепи.

Як пише у передмові до книги доктор історичних наук, професор УжНУ Сергій Федака “… для того, щоб писати про Мазепу, треба дорости. Пізнати Мазепу — це пізнати сутність української душі”. Отже авторка поеми досягла історичних вершин пізнання як неординарного образу Мазепи, так і українського народу загалом.

Цими днями у “Світлиці слова” в Міжгірській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшла презентація чергової книги Віри Фесенко “Батуринський шлях”. Привітати авторку прийшли колеги, учні, друзі і, звичайно, люди, які фінансово сприяли у здійсненні цього видавничого проекту.

Марія Рубець. Фото Василя Юрика. mizgir.com.ua

30 листопада 2011р.

Теги: Фесенко, Мазепа, Батуринський шлях

Коментарі

НОВИНИ: Культура

23:52
Розпочався прийом творів на VІIІ Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
15:33
В Ужгороді з нагоди 100-річчя від дня народження відкрили виставку художника Павла Бедзіра Фото новинаВідео новина
11:17
В Ужгороді відкриється виставка до 100-річчя художника Павла Бедзіра
11:31
У Буштинській громаді на BetLeGem Fest зібрали майже 29 000 гривень для потреб ЗСУ Фото новина
14:17
/ 1
Закарпатський народний хор продовжує низку своїх різдвяно-новорічних концертів
18:30
/ 1
Закарпатці потрапили до другого туру Національної премії імені Т. Шевченка за 2026 рік
18:05
У центрі Мукачева відбулося різдвяне колядування на підтримку ЗСУ Фото новина
14:32
В Ужгороді відкриють ювілейну виставку закарпатських художників Фото новина
11:20
Сьогодні у Реформатській церкві в Мукачеві прозвучить концерт «Адвент: в очікуванні Різдва» Фото новина
08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
» Всі новини