"Принципово важливо, що конкурс цього року офіційно розпочався саме на Закарпатті, де багато національних шкіл - українські, угорські, румунські, словацькі, російські та ромська", - підкреслив на церемонії відкриття, що відбулася в Палаці дітей та юнацтва, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Качур.
Як наголосив заступник голови Закарпатської обласної ради Володимир Сербайло, проведення конкурсу свідчить про те, що українська мова зміцнює свій державний статус і в Україні, і в найзахіднішій з її областей.
Виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова координаційної ради конкурсу Михайло Слабошпицький нагадав, що з ідеєю розпочати конкурс ім.П.Яцика 2011 року у цьому краю виступили обласна рада та освітяни Закарпаття. Офіційне його відкриття відбувається щоразу в іншій географічній точці України: на батьківщині Т.Шевченка - Черкащині; на рідній землі Лесі Українки - Волині; у селі Верхнє Синьовидне на Львівщині, де народився Петро Яцик; на Буковині, в Криму, Запоріжжі, Дніпропетровську та інших містах.
"Щороку всі школи Закарпаття беруть участь у конкурсі з української мови. І щороку серед призерів та переможців є представники області", - підкреслив він.
Кількадесят учителів, чиї учні перемагали у попередніх конкурсах, а також методистів обласного інституту підвищення кваліфікації працівників освіти було нагороджено почесними дипломами та цінними подарунками. Під час церемонії також було оприлюднено привітання організаторам і учасникам конкурсу президента Світового конгресу українців Євгена Чолія.
Упродовж листопада конкурс ім.П.Яцика проходитиме в середніх школах, потім - у районних та обласних центрах. Церемонія закриття та нагородження переможців відбудеться у травні в Києві, в Національному театрі ім.І.Франка.
УКРІНФОРМ