Концерт пройшов в рамках туру італійських музикантів містами СНД з нагоди святкування об'єднання Італії. Виступи в Україні проходять за підтримки Міністерства закордонних справ Італії, посольства Італії в Україні та Італійського культурного центру в Києві. До Ужгорода знані в світі музиканти, що популяризують італійську музику, завітали вперше.
Е.Монті є диригентом оркестру Риму, піаністом та композитором, викладає в Акві, грав на інавгурації теперішнього Папи Римського, а через місяць знову буде виступати в Римі перед понтифіком на грандіозному концерті. Фермо Рошиньо закінчив Римську консерваторію, викладає в консерваторіях Лече, Трієста і Акуіла. Піаніст виступає з концертами в Італії, Європі, США, Канаді, Росії, Бразілії та Лівані. Основний напрям в його репертуарі – епоха класицизму та романтизму. Батько Ф.Рошиньо був послом Італії в Росії, тому піаніст жив деякий час у Москві, знає російську мову та виконує твори російських композиторів.
До концертної програми увійшли одні із перших симфоній батька фортепіанної музики - № 1 і № 2, а також увертюра ре мажор та концерт для фортепіано з оркестром до мажор. Було цікаво послухати твори великого італійця у виконання його співвітчизників.
Твори М.Клементі вирізняються легкістю і граційністю. Він користувався великим авторитетом як автор творів для фортепіано та педагог. Його 100 етюдів, зібраних в томі "Драбина до Парнасу" (Gradus ad Parnassum, 1817), до тепер є посібником для піаністів, які бажають удосконалити свою фортепіанну техніку. Виступав як піаніст і диригент, працював капельмейстером лондонської Італійської опери, гастролював в Європі. У 1781 у Відні взяв участь в музичному змаганні з В. А. Моцартом, яке закінчилося нічиєю.
Муціо Клементі є одним із засновників і диригентів Філармонійного товариства в Лондоні. Блискучий віртуоз був також засновником і главою лондонської школи піанізма. Клементі як композитор сприяв затвердженню класичної форми фортепіанної сонати. Свій виконавський і педагогічний досвід він узагальнив в праці "Методика гри на фортепіано" (1801), що стала одним з передових методичних посібників свого часу. У 1823 Клементі брав участь в складанні і виданні першої великої музичної енциклопедії. Крім цього, музикант був засновником і співвласником фабрики з виготовлення музичних інструментів. Будучи винахідником, він зробив ряд важливих удосконалень в конструкції піаніно, які використовуються до тепер.
Оксана Чужа, для Закарпаття онлайн. Фото автора