Танцюристи з Будапешта привезли на Закарпаття тугу за Монархією (ФОТО)

Угорці традиційно ностальгують за минулим. Ця риса, мабуть, є однією з визначальних в житті нинішньої Угорщини. І, що найпарадоксальніше, вони ностальгують за імперією, складовою якої були і яку самі ж наполегливо руйнували починаючи з революції 1848-го року.

Танцюристи з Будапешта привезли на Закарпаття тугу за Монархією (ФОТО)

На тлі нинішньої територіальної обкраєності, ті часи, коли Угорщина виборола собі рівноправність з Австрією і не тільки була цілісною в своїх етнічних кордонах, але й домінувала над багатьма іншими народами Центральної Європи, сприймаються угорцями як гарний сон. І саме той жаль за тим щасливим імперським минулим на тлі нинішніх наслідків Тріанону став наскрізною ниткою, що єднав воєдино усі фрагменти танцювальної програми, що її привіз до Ужгорода ансамбль "Гонвед" з Будапешту – "Монархія – танці народів у єдиному культурному просторі".

Сон є сон, а тому не варто зациклюватися на певних невідповідностях дійсності, коли глядач міг тільки гадати, де хто з яких народів представлений – чи то були "гуцули" в шкурах і з рогами, чи ті, які після них, але на гуцулів однаково не схожі, або коли "південні слов'янки" виступали в практично ідентичних українським національним строях. То була гарна  картинка в русі, звукові та кольорі, яка притягувала увагу своєю феєричною бутафорністю та непідробною акторською самовіддачею, замішаних на так само непідробній угорськості. Вона потрібна самим угорцям, потрібна, очевидно, угорській діаспорі в Україні, якій і адресувалося насамперед, потрібна, зрештою, і нам, відученим дивитися на світ очима інших народів, з якими живемо поруч...

Концерт відкрив Генеральний консул Угорської Республіки в Ужгороді Йожеф Бачкаї

 

 

04 вересня 2011р.

Теги: Гонвед, Монархія, Угорщина

Коментарі

анонім 2011-09-05 / 13:20:00

Сам стиль данной автором характеристики выступлению венгерского ансамбля показывает на то, что в нем скрывается конфликт с чужой ему культурой. Этим объясняется тот неприкрытый нигилизм, который автор в своем изложении пытается в форме возражения сгладить. А ведь именно эта культура является преобладающей, господствующей в нашем Крае наряду с русинской, цыганской, румынской, ......
И как бы вы, автор, не старались удивительными глазами смотреть на искусство нашего Края, ничего вы не измените, даже если возведете еще 10 миллионов памятников всяким бандерам, шушевичам, волошинам, и прочим заперевальным. Они свою эпоху отстоят, а потом их снимут и о них забудут! Забудут потому, что это не история нашего Края, не наша культура, нам все это навязывают заезжие.
Я видел как снимали памятники Сталину, Хрущеву, Ленину. Это был прежний жизненный этап в истории нашего Края. Об этом тоже уже забыли. Теперь переживаем этап последующий, о котором тоже забудем! C´ete la vie!

V 2011-09-05 / 11:21:00
Молодці!гарно виступили!

Це я 2011-09-04 / 22:18:00
сорри 18:15

Я, звичайно, говорив не про те, що Ви цітували з тексту. Перепрошую, можливо дійсно погарячкував. Читаючи перше, зустрівши слова : туга, ностальгія, риса, угорці - показалося, з огляду на те, на якому ресурсі друкується, в автора фобія.
Прочитавши вдруге, та комент сорри до мене, вес негатив розпарився.

Magyar Ember 2011-09-04 / 22:07:00

Я видел представление асамбля "Honved" в будапештском театре Ференца Еркеля.

Это было performance высшей степени музыкального исполнения, непревзойденного хореографического и танцевального дарования сопровождавшегося изобилием красочного фольклора и костюмов народов центральной Европы. Незабываемое зрелище.

Тот, кому это показалось не по душе смотрел как баран на "звізды", отсюда и резюме : "феєрична бутафорність", "Вона потрібна самим угорцям, потрібна, очевидно, угорській діаспорі в Україні," .......

Я уверен, что автор будет так высказавыться о любой культуре, ибо своей не имеет.

Он не поймет ни Моцарта, Бюзе, Верди, Пучини, Мусоргского, Бородина, ни Листа, Кальмана, Бортока, Еркеля........

Кака сказал было однажды поэт: "Рожденный ползать - летать не может". Нету у автора необходимого для искусства горизонта развития. C´ete un problem de person!!!

сорри 2011-09-04 / 20:38:00
Не зрозумів

Гуцул 2011-09-04 / 19:46:00
Сорри, якщо всі зберуться , то буде проблема не тих, хто збереться. а тих. хто таку дурницю пише.

сорри 2011-09-04 / 18:15:00
Блін, Це я, ти справді двинутий на своєму антиукраїнстві. "То була гарна картинка в русі, звукові та кольорі, яка притягувала увагу своєю феєричною бутафорністю та непідробною акторською самовіддачею, замішаних на так само непідробній угорськості. Вона потрібна самим угорцям, потрібна, очевидно, угорській діаспорі в Україні, якій і адресувалося насамперед, потрібна, зрештою, і нам, відученим дивитися на світ очима інших народів, з якими живемо поруч..." Яка мадярофобія?..

Авторові респект. Це добре, що українці вчаться бачити світ зі свого власного кута зору. При цьому, доброзичливо, не зле...

ужгородка 2011-09-04 / 17:54:00
А де тут мадярофобія? Прочитала: гарні фото, доброзичливий до угорців текст. У мене враження такі самі. Думаю, що так самобачать багато хто із запрошених на той концерт українців. Що тут поганого?

Це я 2011-09-04 / 17:04:00
Говорите - ностальгія? Ну є що згадувати, слава Богу. Думаю, автор як подивиться Мікі Мауса, теж не забуде трактувати побачене через свою мадярофобію.

Адмін 2011-09-04 / 16:49:00
Ви можете вважати все, що завгодно, але поводитися на сайті відповідно до "Правил коментування" - зокрема, в розрізі двох останніх ваших коментарів, не допускати персоніфікованого хамства на адресу ваших опонентів і, що вже зовсім необачно, хамити на адресу Адміністрації ресурсу.

Rusyn Val 2011-09-04 / 16:43:00
///...З хамством - на УА.... ////

хамством в-важаю подібні виризи:"Йдіть всі, цілим своїм так званим народом. Як підете, то на Закарпатті зразу стане спокій."

О’М 2011-09-04 / 16:11:00
Панове, дивуюся з ваших агресивних коментарів. Складається враження, що вам лиш би чубитися. І не важить, з якого приводу (імена та ніки ж бо кочують із коментарю до коментарю чи не до кожної події). Що ж до концерту, то він справді вражаючий — в Ужгороді не често відбуваються культурницькі події такого рівня. Краще б відвідали його, а вже потім предметно висловлювалися.

Rusyn Val 2011-09-04 / 15:50:00

З хамством - на УА -Репортер. Коментар видалено. Адмін

сорри 2011-09-04 / 15:37:00
анонім, 04.09.2011 15:19
най беруть на з собов до Австрії, бо ми зараз тічеме туди до мадяр, за паспортами. (с)

Йдіть всі, цілим своїм так званим народом. Як підете, то на Закарпатті зразу стане спокій.

сорри 2011-09-04 / 15:35:00
Istvan, 04.09.2011 14:24
В июле во Львове публика стоя аплодировала в конце выступления. Видимо, и там есть ностальгия к монархии. (с)

Іштване, не гони пургу. В інтернеті повно анонсів львівського концерту "Гонведа", але рецензій на сам концерт - нуль. Ніби заціпило всіх. Ось цитата з по-суті єдиного відгуку, який знайшов: "Друга частина – сильніша, тут більше сюжету, експресії, жарту і трагедії водночас. Та, на жаль, не всі глядачі залишилися після антракту... " - http://www.wz.lviv.ua/articles/94495 Львів, який бачив справді хорошу якість, просто забив на ваш мадярський ширпотреб...

2011-09-04 / 15:19:00
най беруть на з собов до Австрії, бо ми зараз тічеме туди до мадяр, за паспортами. а ще 65 років тому втікаи геть од мадяр хоч маю сумніви, щодо того штучного зібрання у Мукачеві в кінотеатрі Победа).

май русин 2011-09-04 / 14:33:00
Іштване, а я думав, што, то справді быв танцювальный плач по дотріанонськуй Мадярштині. Бо кідь ніт, то я можу подумати, ож мадяри ся рішили знов притулити до Австиї, бо поняли, што сами нич не валовшни

Istvan 2011-09-04 / 14:24:00
В июле во Львове публика стоя аплодировала в конце выступления. Видимо, и там есть ностальгия к монархии.

Реаліст 2011-09-04 / 13:44:00
Монархія... Що було, те було, наче сніг зійшло... Ну потанцювали... Думаю не погано. Та й що з того?

2011-09-04 / 12:17:00
Да здравствует 1-е мая - День международной солидарности трудящихся!

НОВИНИ: Культура

10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
10:12
/ 1
У четвер відбудеться концерт Закарпатського народного хору "Загуди ми, гудаченьку"
11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
» Всі новини