Під час дослідження було опитано 300 осіб, які мали змогу висловити власну думку: подобається їм робота консульств чи ні. Анкетування проводили в Консульствах Угорщини в Ужгороді та Берегові та Консульстві Словаччини. Що стосується опитаних, то більшість задоволена роботою цих установ. В анкетах вони зазначили, що чекати у чергах їм доводилося зазвичай не більше 30 хвилин.
"Незважаючи на всі нюанси, картина в області є однією з кращих серед інших, — повідомляє Світлана Мітряєва, президент Центру стратегічного партнерства. — Свобода пересування є однією з нагальних потреб сучасної людини, тому дії, які спрощують візову процедуру від моменту подачі заявки на візу до перетину кордону, є дуже важливими".
Під час зустрічі розглядали ситуацію з отриманням віз, включаючи пакет документів. До речі, для відкриття Шенгенської візи представникам угорської меншини замість запрошення та довідки про фінансове забезпечення достатньо надати посвідчення закордонного угорця та лист підтримки від "КМКС — Партії угорців України". За словами угорських дипломатів, рішення стосовно листа підтримки від партії як спрощення для отримання візи ухвалювалося на урядовому рівні. 38% опитаних фактично подавали лист підтримки від партії замість документа про фінансовий стан. У той же час політика Словацької Республіки щодо своєї національної меншини в Україні наразі не передбачає таких преференцій.
Алла Погоріля, РІО
Istvan 2011-09-03 / 22:41:00
Є Товариство Угорської Култури Закарпаття (ТУКЗ - угорське скорочення: КМКС), що є цивильним товаристом. Та є КМКС - Партія угорців України. Це дві інші речі.
Лист підтримки видає ТУКЗ (цивильне товарисьво! а не партія) своїм членам, в якому бере на себе відповідальність - у тому числі криминальну - за іхню повединку за кордоном, та гарантирує, що всі мають відповідне місце для тимчасового перебування, та необхідні финанси.