Жителі селища залізничників Батьове не задоволені якістю і ціною питної води

Жителі селища залізничників Батьове, що на Закарпатті, останнім часом не задоволені тим, як їх забезпечують питною водою та її ціною. Їхні претензії в першу чергу — до відділу водопостачання Ужгородської дирекції перевезень Львівської магістралі.

Жителі селища залізничників Батьове не задоволені якістю і ціною питної води

І частково зі споживачами можна погодитись, адже за кубометр рідини і за водовідведення їм доводиться платити 14 грн, і це тоді, коли, наприклад, жителі обласного центру платять за цю ж послугу лише 6 грн.

Начальник Ужгородського відділу водопостачання Ярослав Сура назвав кілька причин такого становища. По-перше, для 10-тисячного селища воду качають з артезіанських свердловин, застосовуючи так зване потрійне її підняття, що потребує значних затрат енергії. Недешево також відтранспортувати брудні стоки до очисних споруд, які розташовані за 10 км від житла. По-друге, багато електроенергії використовується  для роботи фільтрів та хімреактивів, без яких неможливо довести воду до питних кондицій. А по-третє, у залізничних багатоповерхівках, після передачі їх на баланс селищної ради, добряче "попрацював" час — через діряві труби вода не доходить до квартир, а лишається на шляху прокачування та у підвалах.

Хтось може сказати, що втрати води в мережах є і в Ужгороді та інших населених пунктах, і буде близький до істини. Але якщо в обласному центрі  частину вартості питної води для населення компенсує місцева влада, то селищна рада Батьового робить це з невеликою охотою. Адже за три останні роки вона за допомогою рішень судів повернула сталевій магістралі лише 160 тис. грн, що аж ніяк не покриває витрат залізничних водопостачальників.

Вода, зібрана з природних джерел, переважно не відповідає вимогам держстандарту щодо "питної води", санітарним правилам і нормам, тож не використовується у "питному" водопостачанні без обробки. Доведення ж води до нормативної якості також потребує значних коштів та високої кваліфікації персоналу. На залізниці експлуатуються водогінні споруди. Справжніми заводами з виробництва питної води є насосно-фільтрувальні  станції у Чопі, Сарнах, Здолбунові, Ковелі  та на інших великих залізничних вузлах.

Міські та й сільські жителі вже звикли до того, що вода, яка не повинна мати ні запаху, ні смаку, часто має і те, і друге. Даються взнаки хімічні реагенти, іржаві труби...

Тому водопостачальники Львівської магістралі все роблять для того, щоб вода нагадувала за якістю джерельну. З цією метою впроваджуються нові технології. Так, хлорне вапно, яке використовується для знезараження питної води вже протягом двох століть, за рекомендаціями Міністерства здоров'я України поступово здає свої позиції гіпохлориту  натрію. Цей рідкий знезаражувальний реагент на відміну від хлорного вапна не потребує спеціального приготування, а вже готовий до застосування. Він вприскується насосом-дозатором до потоку води, який тече по водогінній трубі, і виключає помилку за дозування. Нова технологія впроваджена на станціях Івано-Франківськ, Коломия та Снятин. На станціях Львів, Здолбунів, Ковель, Сарни та інших, де вода подається із захищених підземних горизонтів, застосовується знезараження за іншою технологією — шляхом опромінення ультрафіолетовими променями.

Служба  водопостачання  Львівської залізниці забезпечує водою чимало підприємств та населених пунктів. За загальним обсягом — це мільйони кубометрів: стільки ж води споживає місто з мільйонним населенням. Одначе чимало води витікає через діряві труби. Через це, як засвідчують  фотознімки з космічних кораблів, багато міст на землі підтоплені. Залізничні  водоводи  теж потерпають від цієї "хвороби". І найгірше полягає у тому, що ці водоводи були споруджені ще у позаминулому сторіччі. За  такий час не витримає жодний метал. Скажімо, у місті Коломиї зафіксовано великі втрати води у водоводі, який  проходить через центр міста. Оскільки  у цьому місці грунти піщано-щебенисті, то вода на поверхню не просочувалася, хоча половина її через діряві труби  йшла в землю. Залізничники  проклали нові труби і ліквідували втрати. Оновлюються залізничні водоводи  й в інших  населених пунктах.

Протягом останніх років Львівською залізницею проводиться оновлення основ­них фондів, зокрема об'єктів водопостачання. Магістраль нарощує об'єми та реконструкції старих станцій очищення води. Впроваджуються нові технології, вкладаються кошти для заміни фізично зношених металевих водогінних мереж та баків водонапірних башт, влаштовуються нові свердловини для централізованого водопостачання... Ці заходи зрозумілі, бо переважна більшість споживачів — працівники залізниці. Хоча це явно не профільна діяльність для залізниці.

Що ж стосується жителів Батьового, то, як зазначив Ярослав Сура, очолюваний ним відділ нещодавно звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням оптимізувати ціни на воду, які б влаштовували її споживачів та постачальників. Є сподівання, що і ця проблема буде розв'язана.

Іван Антонюк, Магістраль

27 липня 2011р.

Теги: Батьово, залізничники, вода, ціна

НОВИНИ: Кримінал

16:19
/ 2
В Ужгороді в 12 разів п'яніший за "норму" водій Daewoo зіткнувся з Range Rover-ом Фото новина
04:12
/ 2
Чоловік, який п'яний запускав феєрверки у циганському таборі Виноградова, відбудеться невеликим штрафом Фото новинаВідео новина
03:37
У Мукачеві "п'яний" Land Rover зіткнувся з автобусом Mercedes Фото новина
02:37
/ 1
У Поляні на Мукачівщині невідомий посеред дня стріляв по собаках Фото новина
01:59
/ 1
У Тячеві злодійка викрала у дружини військового гаманець з 20 тисячами гривень Фото новина
04:10
/ 5
Міжгірець, уклавши угоду з прокурором, уник 5 років тюрми за продаж "гуманітарних" позашляховиків Фото новина
03:21
В Ужгороді виявили ще одного наркоп'яного водія, вже позбавленого права керування Фото новина
03:12
В Ужгороді чоловік розбив лобове скло авто і втік Фото новина
03:04
/ 2
Ужгородець отримав рік умовного покарання за спробу контрабанди в 2015 році картин Бокшая та Ерделі до Словаччини Фото новина
19:43
На Тячівщині судитимуть неповнолітнього з Дубового, який побив і пограбував таксиста Фото новина
16:52
/ 8
Мінкульт не погоджував будівництва 16-поверхівки у центрі Ужгорода, воно незаконне
15:45
49-річний житель Міжгір'я викрав з будинку заробітчанки понад 100 тис. грн, ювелірку та ноутбук Фото новина
14:09
/ 1
Закарпатці присудили 5 років тюрми за спробу вивезти в угорщину нелегалів з Афганістану
03:21
В Ужгороді виявили п'яного "безправного" підлітка за кермом ВАЗа Фото новина
18:19
/ 2
Біля Ужгорода в таксі виявили двох "ухилянтів", що їхали "до дівчат на Паску" в напрямку Словаччини Фото новина
15:58
В Ужгороді на об'їзній затримали "безправного" водія "під кайфом" Фото новина
15:35
/ 6
В Ужгороді п'яний водій врізався у Volkswagen, далі травмував жінку на "зебрі" та втік з місця події Фото новина (ОНОВЛЕНО)
16:38
/ 1
Закарпатець намагався ввезти в Україну з Чехії незадекларованими 40 тис. "чужих" доларів Фото новина
03:03
/ 3
На Рахівщині, біля румунського кордону, затримали групу "туристів"-"ухилянтів" Фото новина
19:31
У Мукачеві "безправного" водія "під кайфом" оштрафували на 38 тис. грн Фото новина
16:05
В Ужгороді затримали водія "під кайфом", з "травою" і "бульбулятором" Фото новина
03:46
/ 1
Справу тячівця, що налагодив продаж фальшивих купюр номіналом 500 євро, передано до суду
03:06
/ 3
Суд в Ужгороді "перкваліфікував" колишнього слідчого поліції з корупціонера на шахрая і звільнив від відповідальності за строком давності
02:00
/ 7
За угодою з прокурором суддя з Перечина "умовно" покарав прикордонника-кінолога за переправлення "ухилянта" через кордон
19:07
/ 18
За фактом знищення на Закарпатті пралісів під дорогу для вітропарку Єфімова-Мкртчана розпочато кримінальне провадження – Офіс Генпрокурора
» Всі новини