Перш за все Юрій Костенко торкнувся теми червоного прапора, т.зв. „прапора перемоги" та того інциденту, який піднявся довкола цього питання під час святкування Дня перемоги. За словами депутата, в зв'язку з цим іноземні ЗМІ почали говорити про зародження в Україні неофашизму. „Виходячи зі свого досвіду, – сказав Юрій Костенко, – я звернувся до Конституційного Суду з вимогою дати роз'яснення тим конституційним порушенням, які були зроблені депутатами ВР при ухваленні закону про червоний прапор." Та попри те, що КС доволі оперативно відреагував на подання депутата і своїм рішенням скасував низку положень цього закону, тема червоного прапору до цих пір не закрита. Рішення Конституційного Суду зупинило масштабні провокаційні заходи, які планувалися зокрема у Львові, до 22 червня. „Епопея з червоним прапором, – каже пан Юрій, – буде завершена, коли Верховна Рада розгляне та ухвалить законопроект „Про державний прапор України", який ми ми з депутатами з Української Народної Партії подали ще два роки тому." Голова Української Народної Партії впевнений, що у вересні ц.р. Верхровна Рада таки розгляне поданий законопроект і „тема червоного прапору буде знята з порядку денного."
Тема червоного прапора, чи, як назвав її депутат, політична провокація, виникла як спроба перешкодити доволі успішним переговорам України з європейською спільнотою. „Я маю на увазі домовленості щодо зони вільної торгівлі та асоційоване членство України в Євросоюзі", – сказав Юрій Костенко. І додав: „Саме це і налякало Росію в першу чергу, в тому, що Україна відривається від їх впливів і від її геополітичних інтересів. ...Тема червоного прапора, мови України, героїв українських – це теми, які роз'єднують суспільство і які не дають 20 років зосередитися владі на питаннях економіки та такої політики, яка обертається статками у кишенях українських громадян".
Щодо пенсійної реформи, то голова УНП сказав, що вона була успішною в країнах з умовами економічного зростання, де, на противагу Україні, економіка потребувала дедалі більшої кількості робочих рук. „Те, що уряд називає „економічним зростанням", стосується лише важких галузей виробництва, а це т.зв. „олігархічний капітал", і він не потребує великої кількості робочих рук, ... на відміну від малого й середнього підприємництва", для якого нова податкова реформа обернулася „податковим пеклом".
Ще однією серйозною вадою пенсійної реформи депутат назвав відсутність чіткості у переході на накопичувальну персональну систему. „Всі успішні пенсійні реформи започатковували паралельно процес продовження пенсійного віку і права молодій людині, яка починала трудову діяльність, на своєму особистому рахунку накопичувати власний пенсійний фонд. І в такий спосіб переносити вагу пенсійного забезпечення із загальнодержавного Пенсійного фонду на приватні пенсійні фонди". В Україні в пенсійному законодавстві цей процес чітко не прописано.
Насамкінець Юрій Костенко виокремив тему земельної реформи. На відміну від європейської практики в Україні земельне законодавство не обмежує право власності на землю. „Там, де немає обмежень у праві купівлі-продажу землі, там обов'язково власником стає великий капітал. Часто-густо іноземний." „Я свідомий того, що нинішня більшість депутатів, яка працює виключно в інтересах великого капіталу, буде голосувати за те, що їй напише Кабінет міністрів. Щоб змінити цю ситуацію, треба змінити парламентську більшість", – сказав Юрій Костенко, наголошуючи на важливості майбутніх виборів до Верховної Ради України.
Стосовно законопроекту щодо долі ігрового бізнесу, який було оприлюднено на сайті Верховної Ради (http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=35191), то Юрій Костенко сказав, що в цілому „ми досить іронічно оцінюємо все те, що пов'язано з ігровим бізнесом. ...Це наша реакція вцілому на те, що треба в Україні ігровий бізнес поставити на легальну основу і наслідком цього має стати в першу чергу наповнення місцевих бюджеів."
Говорячи про єдність у країні, Юрій Костенко сказав, що в українців ще дуже сильна ідея об'єднання довкола певної особистості, що на переконання депутата є хибним шляхом до єдності. „Об'єднання під вождями веде лише до негативних наслідків. Треба об'єднуватися навколо великих суспільних інтересів: навколо правої політики (економічних рецептів), навколо лівої політики (соціальних рецептів), навколо ідеї чистого довкілля та ін." Ці об'єднання в нас не практикуються з тієї причини, що ані ЗМІ, ані політики не акцентують на різниці об'єднань і „саме це не дає нам бути успішними. Я за ідеологічне європейське об'єднання".
2011-07-19 / 23:43:00
михайло, 19.07.2011 19:06
Він ще молодий, він ще огого!
михайло 2011-07-19 / 19:06:00
що розумного нам розповідае цей старий пердун!! нічого дурачок є дурачок !!
2011-07-17 / 21:45:00
...що треба в Україні ігровий бізнес поставити на легальну основу і наслідком цього має стати в першу чергу наповнення місцевих бюджеів.
-----------------
Цілком згоден!
Андрій 2011-07-17 / 21:38:00
Гарні ідеї має пан Юрій. Шкода, але таких у парламенті одиниці. Якщо б з таких як Костенко складалась більшість ми б давно були у Європі і теперішні реалії можна було б побачити тільки в страшному сні.
Андрей 2011-07-17 / 17:55:00
А про футбол, останній фільм про Гарі Поттера нічого не казав? Нє, ну такі ж "актуальні" теми. 2 Хвуст: санкта сімпліцісіта.
Петровцій 2011-07-17 / 11:36:00
Кажут, що виділи Івана Габор у Києві в тот динь.
симпатик 2011-07-17 / 11:33:00
А чому немає вана Габора - голови обласної УНП?
Чи вони не посварилия з Костеном часом?
Хвуст 2011-07-17 / 11:29:00
Поважаю Юря Костенка хоча б за те, що у літні канікули, коли інші депутати печуться на сонці за кордоном, він їздить по Україні і робить патріотичну роботу.
А щодо прапора і кращого життя, то це одне з головних ідейних питань, бо доки комнізм буде у головах політиків, кращого життя не буде в Україні
петро 2011-07-16 / 20:41:00
*********** думай як зробити краще життя для людей!! ,, А не переймайся червоним прапором !! так як більше в країні нема про , що говорити і вирішувати інші питання !!!
2011-07-16 / 12:18:00
Но, ту маєте відповідь про ігровий бізнес!