Традиційний закарпатський ковальський фест збирає любителів розпеченого "металевого" мистецтва та колоритних традицій місцевого люду уже вп'яте. Упродовж двох фестивальних днів, 25-26 червня, всі охочі змогли не тільки подивитись на роботу професійних ковалів з усієї України, а й власноруч викувати сувенір напамять і не тільки. До послуг туристів – майстер-класи з гончарства, ткацтва, різьби по дереву, екскурсії на полонину Кук та до старовинних шахт Ільниці. Усе це, приправлене стравами національної кухні, закарпатськими винами, медом та бринзою – приваблює в область туристів не лише з України, а й з Угорщини, Словаччини, Румунії.
На фестиваль разом із головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою також приїхали його заступник Антон Громовий та голова Іршавської райдержадміністрації Віктор Феєр.
Більше тридцяти майстрів металевої справи з різних регіонів України приїхали позмагатись у вправності. Цьогоріч наскрізною темою їх роботи стала любов до землі. Кували борона – символ родючості. До речі, за традицією, зроблене на "Гаморі" звідси ніхто не забирає – тож символічний плуг, прикрашений металевими квітами, ковалі дарують старовинній кузні на воді.
На запрошення майстрів спробував свої сили у ковальстві і Олександр Ледида. До справи підійшли з усією серйозністю – повна екіпіровка з захисним фартухом та шкіряною рукавицею та короткий майстер-клас. Кілька ударів по розпеченому металу – й він почав піддаватися. Професію коваля Олександру Ледиді довелось опановувати вперше:
– Скажу чесно: дуже важко! Ковалі мають володіти не лише фізичною силою, а й вправністю. Один неправильний рух – і можна отримати серйозні травми. Це – наші традиції, адже "Гамора" – єдина в Європі старовинна кузня на воді, у якій щодня виготовляють сільськогосподарське начиння.
За словами організаторів, цього року фестиваль відвідали більше п'яти тисяч туристів, майже тисяча – гості з-за кордону.
Прес-центр Закарпатської ОДА
Адмін 2011-06-27 / 00:44:00
На відміну від інших ресурсів Закарпаття онлайн намагається послідовно брати слово "губернатор" в лапки, акцентуючи на його неузвичаєності. Дякуємо, що ви притримуєтеся тієї ж думки...
Rusyn Val 2011-06-26 / 22:25:00
А од коли у нас уже "губерніі"?:(
сорри 2011-06-26 / 21:40:00
Котромусь з коней на губернаторській "Золотій горі" однієї підкови хибіло?.. :)
2011-06-26 / 21:35:00
Із Гечі мало гурки, з феста клубніки - клубніку, з черешньового - черешню, з феста рибалки - рибу, реманент із Лисичова, віники з Мукачівщини, паприку з Доброні, бринзу з Рахівщини, когута, голубці, лекварю, бограча, пікниці і иного з усього краю, а вина й меду відрами, ще й молодицю даяку з Ужгорода! Файно устройився на губернатор:)
робот 2011-06-26 / 20:55:00
любить всяки фигни а люди бидувуть