Закарпаття вирішило "дати бій" нелегальній міграції

Закарпаття має реальні підстави перетворитися у європейський відстійник нелегалів, буферну зону на шляху нелегальної міграції. Як цьому протидіяти, вирішували на нараді при голові ОДА представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронці. У зібранні взяв участь і перший заступник Голови Державної прикордонної служби України, директор Департаменту охорони державного кордону України Павло Шишолін.

Закарпаття вирішило "дати бій" нелегальній міграціїМайже всі, хто прагне незаконно потрапити до країн Європейського Союзу, намагаються зробити це через Закарпаття. Протягом минулого року затримано майже 5 тисяч незаконних мігрантів. А 1139 порушників прикордонного законодавства, затриманих протягом першого кварталу цього року, ще ні про що не говорить, бо мігрантів донедавна стримувала сувора зима. З настанням весни потік нелегалів почав наростати з неймовірною швидкістю.
Найбільше непокоїть те, що незаконна міграція все більше структурується. Вона втрачає стихійний, спонтанний характер і все більше підпадає під вплив різноманітних злочинних угруповань, набуваючи стійких ознак транснаціональної організованої злочинності. З початку року припинено діяльність 14 злочинних угруповань у складі 36 осіб, а в стадії розробки – ще 12 злочинних груп, які діють на каналах незаконної міграції в межах Великоберезнянського, Перечинського, Ужгородського та Берегівського районів. Але, на жаль, ці цифри дуже далекі від реальних масштабів організованої злочинності.
Закарпаття як останній перевалочний пункт на шляху в Західну Європу змушене вирішувати всі проблеми з розміщенням і утриманням нелегалів. Потребує негайного вирішення питання передачі і механізм фінансування пункту тимчасового утримування іноземців „Павшино”. Його передано на баланс Міністерства внутрішніх справ України, але УМВС України в Закарпатській області відмовляється приймати його на баланс через відсутність фінансування.
Протягом останніх трьох років проти 120 організаторів, керівників та посібників у незаконному переправленні осіб через Державний кордон України порушено 53 кримінальні справи. Разом з тим, проведений аналіз призначення судами покарань свідчить, що, як правило, засуджені отримують свій строк умовно. Всього ж за період з 2001 року по 2005 роки за організацію переправи нелегалів через кордон до реальних строків покарання засуджено 9 осіб.
Підсумовуючи нараду, голова ОДА Олег Гаваші запропонував присутнім звернутися до уряду з пропозицією вирішити питання створення в Україні міграційних центрів та фільтраційних таборів, а також централізованого видворення нелегальних мігрантів до країн, з яких вони прибули. На часі також введення поняття обов’язкової страхової застави (в сумі, достатній для примусової депортації іноземців у випадку порушення ними правил перебування). Така застава повинна стримати від втечі за кордон громадян «проблемних» країн (у тому числі Молдови, Грузії та інших), що в’їжджають до нас як туристи, адже повертатимуть ці гроші тільки при виїзді з України.
Разом із питаннями внесення змін до „міграційного” законодавства ці пропозиції повинні змінити ситуацію докорінно, але не одразу. А тому і Олег Гаваші і Павло Шишолін наголосили присутнім на потребі якісної координації зусиль як місцевої влади, так і правоохоронних структур. Результати тіснішої взаємодії заслуховуватимуться в облдержадміністрації вже через місяць.
Цього ж дня закарпатські прикордонники вирішили показати не на словах, а на ділі, як реально вони можуть протидіяти спробам нелегального перетину кордону. В холі облдержадміністрації та на вулиці перед нею розмістилася виставка зброї та техніки, з допомогою якої відстежуються нелегали.
Прес-служба ОДА
15 травня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 11
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини