Так, Світлана Кедик з Виноградова стала дипломантом за роман "Зіронька" для дітей-дошкільнят, а Маргарита Меденці з Мукачева стала дипломантом за вірш "Мій перший урожай" для дітей такого ж віку. Першу премію у номінації "П'єса для дітей" здобув ужгородець Олександр Гаврош за музичну драму "Цирк Іван Сили".
Це перша найвища перемога закарпатців у цьому престижному конкурсі, який проводився вже в одинадцяте. Хоча сам згаданий автор вже здобував три відзнаки "Коронація слова": друге місце за п'єсу "Ромео і Жасмин" (2007), диплом лауреата за п'єсу "В Парижі красне літо..." (2008), відзнаку "Вибір видавців" за дитячу повість "Галуна-Лалуна або Іван Сила на острові щастя" (2010).
Сам Олександр Гаврош зізнається, що написав п'єсу "Цирк Іван Сили" на прохання Закарпатського обласного лялькового театру. Головний режисер театру Наталя Орєшнікова, коли прочитала дитячу повість про відомого закарпатського силача і циркового атлета Івана Силу, загорілася ідеєю поставити її на театральній сцені.
Обласний ляльковий театр, який є одним із кращих в України, вже почав працювати над постановкою п'єси Олександра Гавроша. Родзинкою вистави буде її жанр, адже це буде перший закарпатський мюзикл та ще й з ляльками! Прем'єру "Цирку Івана Сили" очікують уже у вересні.
"Група підтримки" - зліва направо Ірина Соловей, Андрій Любка, Олександр Гаврош, Роман Кабачій
Два закарпатські джиґіти - Гаврош і Любка
Момент істини
Нагородження Олександра Гавроша
Оксана Чужа, для Закарпаття онлайн. Фото Романа Малко
KK 2011-06-14 / 02:11:00
Олександру завжди бажаю здоровл''я і успіхів! Його труд це блага для народу!
Кришеник 2011-06-11 / 12:30:00
Найперше п. Ол. Гавроша варто привітати щиро з його черговим успіхом. Порадіймо легким серцем і з нагород наших землячок пп. Світлани Кедик та Маргарити Меденцій.
Бажалось би, щоб у нас тут усі навчилися ставити високо правдиві досягнення іншого (не лишень друга, свата, чи кума), і щоб ми за просто так поважали й любили досягнення творчої праці, мистецької спроможності та сили – і все це лишень тому, що вже є навчені, настановлені зсередини визнавати і дорожити досягненння таланту і труду. З цього також виходить наш патріотизм. Знайдімо в собі окремий талант і розум, щоб радіти успіхам іншого. Тим станеш вільним і більш відкритим до сприйняття творчого. Тому поважаймо своє, достойне. Щоб не здатися слабкими і безсилими, зіпсутими загумінковим жлобством, завидющими провінціалами.
А краще стараймося, щоб отак наполегливо, всебічно і творчо працювати, як це завжди виходить в Олександра Гавроша. Ще раз вітаю!