Книга статей формувалася, за словами автора, протягом 14 років і вміщує 32 статті та один виступ автора, який підсумував усю книгу. Книга унікальна тим, що вперше автор звертається до творчості письменників-педагогів через призму виховання, а не літератури. „Я намагався підібрати письменників, які працювали на зламі епох, – розповів Петро Ходанич. – коли ставилися нові завдання перед педагогікою та мистецтвом. Таким чином я бажав поєднати педагіку і мистецтво, як єдину духовну сферу, яка з одного боку формується особистостями, а з іншого – формується під впливом держави". Серед постатей, які розглядаються в книзі – О. Духнович, М. Лучкай, які піднімали мовну проблему, І. Панькевич, В. Стефаник, які своєю творчістю та життям, пропагованими ідеями відкривали шлях до формування особистості.
Серед художників, про яких згадано в книзі – майстри, які формують уявлення про етнопедагогіку, сімейне виховання: Ф. Манайло, сучасні митці В. Приходько, Т. Чувалова, Т. Данилич. "Мені хотілося б, – додав автор, – щоб наше Закарпаття було сприйнято як культурна цінність, яка формується в центрі Європи".
Василь Химинець нагролосив, що сьогодні однією з глобальних проблем для нинішніх освітян є відсутність науково-методичної та підручникової літератури, яка стосується історії рідного краю, проблем історичного розвитку. Цій проблематиці науковці інституту післядипломної педагогічної освіти намагаються присвятити свої зусилля і гостро потребують різного роду допоміжних друкованих видань. „За останній рік науковцями нашого інституту видано понад 70 найменувань", – наголосив Василь Химинець. Із праць діячів, які працювали на території нинішнього Закарпаття десятиліття тому і про яких йдеться в книзі „Шляхом пізнання", „можна „витягати" напрацьований матеріал, проектувати його на сучасного вчителя і запроваджувати в реальне життя".
Окрім того, Василь Химинець розповів про започаткований Інститутом проект видання книжкової серії „Від дитини до громадянина", який покликаний „довести до широкої педагогічної громадськості набутки педагогічної думки вчених-педагогів, вчителів-практиків, різного роду твори дитячої літератури." Проект, першим виданням якого й стала книга Петра Ходанича „Шляхом пізнання", підтриманий видавництвом „Карпати".
Віктор Браславець звкернув увагу й на інші, спільні зі ЗІПО, видання. Щодо презентованої книги, то пан Віктор сказав, що вона „на прикладах наших, закарпатських та й таких, що працювали в нашому краї, авторів наводить цікаві приклади виховання". В планах видавництва – 2-томник про історію Ужгородської гімназії, які через 2 роки виповниться 400 років.
Борис Кушнір акцентував на поєднанні Петром Ходаничем педагогічного та філософсько-оповідацького таланту. Всі згадувані в книзі проблеми автор пропускає крізь призму сьогодення. „Це книга не тільки для вчителів, а й для всіх нас, які вміють думати", – сказаав пан Борис.
Василь Химинець
Віктор Браславець
Борис Кушнір
Танюшка 2011-06-09 / 23:21:00
От тепер будуть іще одну книгу примусово пуляти вчителям в Інституті вдосконалення педагогічних кадрів... Бідні вчителі знову не матимуть вибору: хоч-не-хоч, а купуєш... Асортимент ширшає, бач...
русин 2011-06-09 / 16:40:00
Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Вчіться спілкуватися у пристойному товаристві. Адмін