Учасники обговорили ряд питань: сучасний стан та значення допологової підготовки у системі підготовки до відповідального батьківства в Україні; інноваційні практики та методи роботи у сфері відповідального батьківства: зарубіжний та вітчизняний досвід; кращі зарубіжні та вітчизняні практики роботи у сфері перинатальної психології; сучасні види допомоги подружнім парам та батькам (мамам і татам) у догляді за дитиною (консультації з грудного вигодовування, патронаж, консультації психолога тощо).
В ході роботи присутніми було відмічено необхідність поширення досвіду Ужгорода в практику супроводу вагітності і підготовки до материнства, батьківства.
У виступі "Інноваційні практики та методи роботи у сфері відповідального батьківства в Україні" йшлося про важливість забезпечення психологічного супроводу вагітності і пологів, так як 85% вагітних жінок не потребують медичного втручання, а лише психологічної підтримки. 80% материнських смертей вдалося б уникнути завдяки психологічній допомозі.(Пацкань Ірина, доцент кафедри охорони материнства і дитинства ФПО УжНУ, головний позаштатний акушер-гінеколог Закарпатської ОДА, координатора програми "Здоров'я матері та дитини" (м. Ужгород)
"Значення допологової підготовки у системі підготовки до відповідального батьківства" висловилася про необхідність створення єдиної системи підготовки до відповідального батьківства: периша ланка діє – це "Школа підготовки до шлюбу", другу є потреба створити – Центр допологової підготовки, третя теж вже створена і працює – "школа відповідального батьківства" – Колодій Маріанна, кандидат наук державного управління, директорка Закарпатського обласного центру ґендерної освіти (м. Ужгород)
"Психологічний супровід у Центрі допологової підготовки: практика роботи м.Ужгорода" – Братасюк Наталія, психолог, ведуча груп допологової підготовки на базіУжгородського міського перинатального центру (УМПЦ), голова Закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів представила систему роботи Центру допологової підготовки на базі УМПЦ, який планується відкрити найближчим часом, а також програми для підготовки до партнерських пологів та відповідального батьківства.
"Простір перинатальної психології: практика роботи м. Києва" – Похілєвіч Дарья, перинатальний психолог (м. Київ) познайомила учасників з розвитком перинатальної психології в Києві, системою роботи перинатальниго психолога в жіночій консультації та приватному центрі, де готують до пологів.
Керівництво Ужгородського міського перинатального центру в особі Чабана А.Т. – головного лікаря УМПЦ, Трещака І.І, заступника гол. лікаря з поліклінічної роботи, Холодняк Н.В., заступника гол. лікаря, члена міськвиконкому Ужгородської міської ради мають намір підтримувати ініціативи громадських організацій з впровадження психологічного супроводу в системну роботу з вагітними і сприяють відкриттю Центру до пологової підготовки у них в закладі.
Круглий стіл відбувся за підтримки Ужгородської міської ради, Закарпатської ОДА, управління у справах молоді і спорту, Всеукраїнської мережі організацій відповідального батьківства, Закарпатського середку Української спілки психотерапевтів, Закарпатського обласного центру гендерної освіти.
Наталія Братасюк, для Закарпаття онлайн