Щоб підтримати Україну у прагненні до євростандартів, Австрія як провідна країна гірськолижного туризму вирішила спрезентувати Карпатським горам підйомник.
За отримання цього дорогого подарунку сьогодні борються Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області. Аби отримати новий австрійський 1100 метровий бугельний витяг, претендент повинен відповідати певним вимогам. Зокрема, щоб гірськолижні спуски були розташовані поруч із авто- та залізничними вузлами, аби до них були хороші під'їзні дороги, розвинена інфраструктура, зокрема гірськолижна.
Окрім того, благодійники, а саме Австрійський національний офіс, ставить умову, щоб поруч функціонували дитячі лижні школи. Тому відпочинкові бази повинні бути розташовані біля населених пунктів. Також зважають на тривалість лижного сезону. Наприклад, гірськолижні курорти Карпат мають велику проблему з початком сезону, бо у листопаді вже є морози, а снігу нема. У цьому випадку комерційна структура, яка хоче отримати у подарунок новий підйомник, повинна подбати про снігові гармати чи відповідні генератори. Також важливо, щоб у них були ратраки - машини, що вирівнюють схил.
Як повідомив радник голови Державної служби туризму та курортів України та віце-президент Національної федерації лижного спорту України Броніслав Омецинський, ідея подарувати гірськолижний підйомник є результатом тісної співпраці із Австрією. У такий спосіб благодійники хочуть допомогти українцям у процесі євроінтеграції.
"Раніше, - розповідає Броніслав Омецинський, - мешканці Росії та Прибалтійських країн на половину заповнювали українські гірськолижні курорти, але сьогодні, на жаль, вони оминають Україну та їдуть відпочивати у Словаччину, Польщу чи Австрію. Річ у тім, що рівень наших гірськолижних курортів, за винятком Буковеля, не відповідає європейським стандартам. Проте допомога Австрії є доказом того, що українські гірськолижні курорти таки мають велику перспективу".
Кабінет Міністрів України зобов'язав Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську облдержадміністрації якнайшвидше підготувати свої пропозиції щодо можливого місця встановлення підйомника. Рішення ухвалюватимуть Австрійська сторона та Державна служба туризму і курортів України. За словами віце-президента Національної федерації лижного спорту України, австрійці кваплять українську владу із затвердженням рішення, але останні підходять до вибору переможця дуже виважено.
Є ще й фінансова проблема, адже за законодавством України, за подарунок треба сплатити податок, зокрема ввізне мито. За словами Броніслава Омецинського, Державна туристична служба розглядає кілька варіантів, щоб уникнути цих витрат. Один з них - підготувати та затвердити законопроект про технічну допомогу, інший - оформити гірськолижний підйомник як дипломатичний подарунок.
Наталія КОВТУН, "Поступ"
13 травня 2006р.
Теги: