Засідання відкрила заступник міського голови Галина Гороховська. Вона підкреслила, що впродовж більш як одинадцяти століть жителі Мукачева поєднували наполегливу працю і досвід попередніх поколінь, раціональне і естетичне, щоб місто над Латорицею було гарним і ошатним, щоб його жителям і гостям почувалося добре, затишно, святково... І їм це вдавалося і вдається. Щороку познайомитися з унікальною архітектурою, історичними пам'ятками приїжджають десятки тисяч туристів. Вони раді за нас, бо мукачівці не тільки любуються природою, але й активно на неї впливають – природу преображають і природу оберігають, щоб усе оточуюче: промислові підприємства, жилі будинки, храми, громадські будівлі, школи й лікарні, оточуюча природа милувала око зеленню, водою, затишком парків, теплом рідних домівок...
Відтак Галина Романівна познайомила присутніх з розробниками Генерального плану розвитку Мукачева до 2035 року та порядком дня засідання. З великою увагою було вислухано доповіді В. Г. Мухи "Екологічна ситуація в місті та планувальні обмеження", В.О.Токаря – "Територіальний розвиток міста" й Д.А.Жукова – "Перспективи розвитку транспортної інфраструктури".
Науковці Київського інституту "Діпромісто" докладно проінформували присутніх про хід роботи над проектом генерального плану. А для наочності були представлені графічні матеріали, зокрема, ескіз "Генерального плану Мукачева" (в ньому були враховані пропозиції, висловленні при попередньому розгляді) та схема планувальних обмежень і "Опорний план міста Мукачево".
Обговорення почутого започаткував міський голова З. З. Ленд'єл. Він щиро подякував розробникам за такий детальний генеральний план, який назвав державним документом, без якого наше місто не може розвиватися до 2035 року. Відтак Золтан Золтанович висловив декілька суттєвих зауважень, які належить розв'язати і проектному інституту, і самим мукачівцям, а вони значно ширші, аніж це може передати проект Генерального плану. Щоб втілити намічене, треба сконцентрувати і сили і засоби. Радує, що мукачівці не тільки чекають, що скаже з цього приводу наука, а шукають і доповнюють проект. Так народжується взаємодопомога.
Радує також, що у залі засідань байдужих не було. В уважному, виваженому, добре аргументованому обговоренні проекту взяли участь старші інспектори-консультанти апарату виконкому та міськради В. Г. Уста. Є. Т. Федів, В. Р. Бакалов, головний спеціаліст управління міського господарства з питань дорожньо-мостового господарства В.І. Алмашій, начальник ДАПБ "Архітектура" І.В.Пасічник, головний спеціаліст Верхньо-Латоричного сектора ОНПС В.Ф.Гороховський, начальник міськрайонного управління Держкомзему М.Р.Островський. президент обласного благодійного фонду "Суспільство для всіх" О.В.Сухан, заступники міського голови – І. В. Запотічний, голова депутатської комісії житлово-комунального господарства, будівництва і архітектури І. П. Радиш, а також депутат міської ради Р. Р. Євстратьєв... Вони загострили увагу присутніх на питаннях організації багатоярусних стоянок в центральній частині міста, включення в межі Мукачева територій очисних споруд та часткового використання майданчика водозабору під індивідуальне будівництво, організації лісопаркової зони в районі урочища "Чернеча гора" та будівництва пішохідного мосту якнайближче до Свято-Миколаївського жіночого монастиря. Хвилювало опонентів і питання розвитку транспортної мережі міста.
Учасники наради в цілому схвалили надані матеріали для корегування проекту Генерального плану міста Мукачево і рекомендували врахувати цілий ряд слушних і розумних пропозицій. За результатами наради і врахованих пропозицій учасники заходу запропонували направити лист до Київського інституту проектування міст "Діпромісто".
Михайло Бейреш, Мукачівська міська рада