Раніше ЗМІ прес-секретар регіонального представництва ООН у справах біженців на території України, Білорусії й Молдови (УВКБ ООН) в Україні Максим Буткевич повідомив про те, що 14 афганських біженців, які просили притулку в Україні, були побиті співробітниками прикордонних військ країни.
У прикордонній службі зазначають, що дані громадяни (14 осіб) не мають статусу біженця. "До органів Державної прикордонної служби, а також до Прикордонної охорони Словаччини (7 з них було затримано словацькими прикордонниками по інформації Держприкордонслужби України), із заявою про надання цього статусу вони не зверталися", - зазнчається у повідомленні.
Прикордонники організовували примусове видворення групи громадян Афганістану відповідно до рішення окружного адміністративного суду Закарпатської області.
Зазначається, що афганці були затримані у вересні 2010 року на ділянці Чопського та Мукачівського прикордонних загонів (україно-словацька ділянка державного кордону), за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 204-1 Адмінкодексу України (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону).
"Під час перебування у державному пункті тримання МВС "Журавичі", куди згідно з чинним законодавством були передані незаконні мігранти, 10 з них протягом лютого 2011 року зверталися до міграційної служби у Волинській області із заявами про набуття статусу біженця, однак отримали відмову, яку оскаржено не було", - зазначається у повідомленні.
Прес-служба зазначає, що відповідно до чинного законодавства України після отримання результатів ідентифікації та свідоцтв про повернення від Посольства Афганістану в Україні "було організовано примусове видворення даної групи громадян Афганістану через пункт пропуску "Бориспіль".
"Однак під час видворення іноземці в агресивній та провокативній формі перешкоджали процедурі видворення, чим вчинили правопорушення, передбачене статтею 185-10 КУпАП "Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону", - сказано в повідомленні.
"У межах чинного законодавства співробітники Державної прикордонної служби України вжили вичерпних заходів, в тому числі й примусового впливу щодо встановлення порядку", - йдеться у заяві.
7 2011-03-20 / 23:13:00
Мало били, надо было так чтоб, передали трьох и сказали, что так и було.
степан 2011-03-18 / 09:15:00
навіщо прикордонники застосовували силу?? адже у них зброя . треба було розстріляти чорноту, і діло з кінцем , менше булоб мороки з ними !!!
аааа 2011-03-17 / 17:53:00
що в нас є рішалами правозахисники кого видворяти а кого ні, чи може треба щоб вирішувала україна і країна звідки вони є. їм легше залишити людей які щось роблять для країни ідіотами і на цьому добре заробити чи не так буткевич