За інформацією заступника прокурора області Івана РУСИНА, це рішення було прийняте 26 липня 1998 року. Сільрада при виділенні землі порушила вимоги земельного та лісового господарства, порушено цілий ряд статей Земельного та Лісового кодексу. По-перше рішення приймалося без звернення до місцевої Ради Народних депутатів. Крім того земельна ділянка, що надавалася "Верховині" не відноситься до компетенції Вучківської сільради, оскільки цей земельний масив знаходиться за межами населеного пункту. Також площа земельної ділянки, зазначена у згаданому рішенні була вказана невірно.
Крім того, перевірка Державної екоінспекції в Закарпатській області встановила, що комплекс ведення лісового господарства на лісових фондах КП агрофірмою "Верховина" не забезпечено, чим знову ж таки порушено цілий ряд статей Лісового кодексу. "Верховина" не забезпечила організацію охорони, захисту, використання та відтворення лісів, наданих їй у постійне користування. Як наслідок, державним інтересам завдано суттєву шкоду.
Закарпатський окружний адміністративний суд 22-го лютого задовольнив два адміністративні позови прокурора Міжгірського району до Міжгірської селищної ради та КП „АФ Верховина" про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування, а також визнання недійсними державних актів на право постійного користування землями лісового фонду загальною площею 2 927,5 га, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі прокуратури Закарпатської області.
MukachSU@ukr.net 2011-03-07 / 23:43:00
ДО СЛІВ - "Крім того земельна ділянка, що надавалася «Верховині» не відноситься до компетенції Вучківської сільради, оскільки цей земельний масив знаходиться за межами населеного пункту".
Лише з 2002 року термін - землі у межах або за межами населеного пункту, став юридичною нормою і взагалі згадуваним у процесах самоврядування. Процес відділення з поміж повноваженнь місцевих рад земель у межах і за межами став одним з таких, що звужують права територіальних громад. Землі з лісовим покривом мали б надаватись у пост.користування лісокористувальній, охоронній установі (1998р. -Міжколгослісгосп або Агроліс), а сінокоси та рілля місцевому колгоспу чи його правонаступнику агрофірмі «Верховина» з метою можливості подальшого розпаювання для працівників села..
MukachSU@ukr.net 2011-03-07 / 23:25:00
Правова норма -за межами і в межах за межами" що значно звузила права місцевсамоврядування застосовуєся як регулююча від 2002 року.
Лісові землі мають буть у користуванні у лісокористувальній, охоронній установі - Міжколгоспліс або Агроліс, а сінокоси і рілля - у колгоспі або агрофірмі «Верховина» для розпаювання серед працівників села.