Про це йдеться у аналітичній записці експертного Центру східних студій, що у Варшаві.
На думку автора аналітичної записки та експерта Марти Ярощевич, є низка позитивних моментів, що наближають Київ до скасування шенгенських віз. Протягом останніх років кількість іноземців, які використовували територію України, щоб потрапити до Євросоюзу, значно знизилася. Окрім цього дедалі менше українців намагаються нелегально оселитися у державах ЄС. Це пов'язано з тим, зауважує експерт, що кількість візових відмов у посольствах зменшилася, і багато хто отримав можливість легально потрапити до ЄС.
Кілька країн Євросоюзу також провели так звану регуляризацію, надавши дозвіл на проживання колишнім нелегалам. Держави Євросоюзу нині пропонують багато можливостей для того, щоб громадяни України могли легально приїжджати та працювати і мешкати в ЄС, передає "Німецька хвиля".
Марта Ярощевич наголошує, що Україна має реформовану і відносно добре діючу прикордонну службу, яка може гарантувати щільність кордону із ЄС. Київ також справно виконує угоду про реадмісію – повернення іноземців, які намагалися потрапити до Євросоюзу територією України. Втім, окрім лише суто "технічних умов" Україна має виконати і низку інших.
На думку експерта, найважчими для Києва будуть вимоги ЄС стосовно впровадження в Україні демократичних засад. Зокрема, створення ефективної системи боротьби із корупцією, реформування Міністерства внутрішніх справ (яке називають реліктом радянських часів) та створення системи реєстрації і надання притулку іноземцям власне в самій Україні.
Іще одним мінусом є те, що Україна перебуває на початковому етапі впровадження біометричних паспортів. На цьому шляху її уже випередили Росія, Білорусь та Молдова.