Його важливою частиною є організація навчання для дітей старшого шкільного віку, які працюватимуть над створенням газети села. Для цього вони отримають базові навички, необхідні для створення проведення соціологічних досліджень, макетування, організаціі фотозйомки та підготовки матеріалів для інформаційного видання. Також завдяки сучасним комп'ютерним програмам школярі зможуть підготуватись до проходження незалежного оцінювання. А після того, як бібліотеку буде підключено до Інтернету, мешканці громади зможуть безкоштовно користуватись послугами з Інтернет-телефонії , шукати потрібну інформацію, навчатись навичкам швидко друку та перекладати за допомогою електронних словників.
З січня проект втілюється в життя. Для підтримки діяльності Центру одним з волонтерів надано комп'ютер в користування бібліотеки. Інший комп'ютер буде також передано найближчим часом для того, щоб діти та інші користувачі змогли безкоштовно опановувати навичками комп'ютерної грамотності.
Перше заняття-тренінг відбулося з основ соціології. Його учасники активно включились у обговорення того, що вони чекають від проекту, яким вони хочуть бачити своє село, шляхи втілення задуму. Навіть наймолодші діти пропонували творчі і цікаві ідеї, які можуть бути реалізовані протягом найближчого часу. Розділившись на чотири групи, кожна з них зокрема представляла свої інтереси та пропозиції. Жвава дискусія розгорнулась між учасниками щодо пропозиції назви майбутньої газети. На розгляд було представлено кілька варіантів назв газети, але згоди так і не дійшли. Запропонували підготувати пробний випуск видання та шляхом соціологічного опитування вирішити питання назви газети. Учасникам тренінгу було накрито солодкий стіл та організовано обід.
Проект реалізується завдяки програмі "Бібліоміст", кошти для якої надано завдяки Фундацією Білла і Мелінди Гейтс і яка допомагає місцевим громадам в Україні, модернізуючи доступ до інформації в публічних бібліотеках.
Л.С. Бобонич, зав.бібліотекою-філією с.Майдан
О.М. Маркович, олова ГО АРТГ Соколовий камінь"