Вчені довели існування "любові до гробу" Американські психологи довели існування вічного кохання: вони встановили, що благополучні сімейні пари і через багато років відчувають ті ж почуття, що й молоді коханці.
Дослідники з університету Нью-Йорка провели експеримент з добровольцями обох статей, які запевняли, що щасливі у шлюбі.
Деякі пари були одружені понад 20 років. Їм пропонувалося поглянути на фотографії своєї другої половини, рідних і знайомих. При цьому вчені спостерігали за мозковою активністю піддослідних.
Як виявилося, під час перегляду фотографій, що зображали об'єкт обожнювання, у давно сформованих пар активні ті ж відділи мозку, що й у молодих людей, що насолоджуються цукерково-букетним періодом у відносинах. За словами одного з керівників дослідження Артура Арона, під час перегляду знімків чоловіка/дружини у партнерів вироблялося стільки ж так званого гормону любові дофаміну, що й у молодих закоханих.
Як відомо, "термін придатності" любові намагалися визначити багато вчених. Так, мексиканський фахівець Хеорхіна Монтемайор Флорес розрахувала, що це почуття живе лише чотири роки. Навіть у найромантичніших випадках ресурс міцності позитивних емоцій вичерпується після закінчення цього терміну. А за ступенем впливу на психіку любов навіть можна порівняти з душевним розладом, що в ряді випадків буває цілком справедливим.
ТСН