В Ужгороді презентували молодіжний літературний альманах "Джинсове покоління"

Сьогодні обласному центрі Закарпаття в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація альманаху молодіжної літератури «Джинсове покоління».

Із журналістами зустріли укладач збірника письменник Михайло Рошко, завідувач об’єднаної кафедри зарубіжної літератури і французької мови Ужгородського національного університету) та автори книги. Йшлося загалом про розвиток сучасного літературного процесу на Закарпатті.

«Наша найбільша проблема — провінційність, відірваність від загальноукраїнського літературного процесу, апатія і необізнаність столиці із творчістю закарпатських митців», — вважає М. Рошко. Він також наголосив, що досі молодь не цікавилася літературою, яка у свою чергу була позбавлена сучасної проблематики. «Я прошу поважних письменників не ображатися, а навпаки замислитися: чи цікавляться вони життям сучасної молоді, чи намагаються зрозуміти її проблеми і потреби та викласти їх живою сучасною мовою?», — коментує Михайло Рошко.

Літературознавець також стверджує, що єдиний спосіб зацікавити столицю — створити літературну групу, «стусуватися» разом і заявити про себе на повен голос. Тоді як наразі закарпатські літератори діють поокремо, «грішать» заздрістю, конкурують і не прагнуть згуртуватися. Михайло Рошко розповідає: «Разом із В. Кузаном та С. Федакою напередодні ми створили прецедент спільною потрійною презентацією кожен своєї книги. Після цього виникла ідея згуртувати молоде покоління авторів у одному виданні — це нові пострадянські твори, «нерівні» та «непричесані», але відверті і правдиві. Це перший альманах літературного покоління в літературі України ХХІ століття. А в літературі Закарпаття з’явилася перша хуліганська книжка, розкута, багато в чому безсоромна, зате щира, відкрита, у якій, як океан у краплині води, відбивається все наше сучасне життя».

Збірка об’єднала письменників від П. Мідянки до нинішніх студентів, розділивши їх умовно на «джинсове» та «комп’ютерне» покоління. «Саме наше покоління першим масово почало носити джинси у школі, тому й «джинсове», — розповідає М. Рошко. — Ще одна наша спільна риса — ми не друкувалися за радянських часів, тому ніколи не зазнавали цензури». Твори збірки поєднані темами кохання, еротики. За словами журналіста, письменника, кандидата історичних наук, професора Сергія Федаки, антологія дуже нестандартна, оригінальна і безпрецедентна. «Збірка є цікавим документом про нашу історичну епоху», — вважає С. Федака.

Попереду — презентація книги у столиці. «Вірю, що ми, закарпатці, станемо частиною загальноукраїнської літератури», — підсумовує Михайло Рошко.
05 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
» Всі новини