У селі Бобовище відбувся концерт аматорів з Чинадієва

«Добрий вечір тобі, пане господарю…» – так по-родинному розпочався концерт аматорів сцени з Чинадієва у селі Бобовище. Не можна передати словами ті враження, які вирували у серцях бобовищан, присутніх на цьому творчому вечорі. Захопило не тільки виконання пісень, а й дух, з яким ці твори доносилися до слухача.

У селі Бобовище відбувся концерт аматорів з Чинадієва

Воістину народною, самобутньою є керівник "Чинадіївки" Ольга Прокоп. Художня самодіяльна бригада сел. Чинадієво є учасником районних, обласних свят, концертів, фестивалів, які проходять не лише на теренах рідного Закарпаття й за кордоном. Залучаючи до народної творчості молодь, Ольга Прокоп ще у 2006 році створила дитячий колектив "Бабчина співаночка". Саме хлопчики й дівчатка є головними "вдохновителями" і першими слухачами всіх творів, які виконують артисти "Чинадіївки".

Важко уявити собі ту працю, яку треба вкласти, щоб сучасна, "комп'ютеризована", "дискотечна" молодь грала на скрипці, баяні, сопілці, бубні. Та вихованці Ольги Кирилівни є виконавцями саме на цих народних інструментах.

Майстерність талановитих хлопців і дівчат вразила Бобовище. Незважаючи на засилля іноземної та вітчизняної поп-музики, вони люблять і виконують народні пісні, цим пропагують відродження традицій свого народу.

Юний скрипаль Дениско Василинець, який напередодні відзначив 10-тилітній ювілей, назавжди запам'ятає привітання зі святом і пронесе мелодію закарпатської народної пісні крізь усе життя. А прекрасна солістка з чудовим голосом Крістіна Герц буде згадувати, що саме в цьому колективі вона отримала змогу вчитися і розвивати свій талант. Глядачі у будинку культури с. Бобовище були приємно вражені, коли почули зі сцени улюблені "хіти" сільських свят і весіль.

А як весело було, коли ведучий концерту, директор Чинадіївського будинку культури В.Ю. Гудачок розповідав гуморески та анекдоти.

Довго тривали оплески, і артисти виходили на "біс" після виконання сольних пісень.

Історично чи долею склалося так, що О.К. Прокоп та священик нашого села – отець Іоан Штець – односельці; народилися і виросли в с. Крива, що на Хустщині. Саме священик зустрів співачку, поблагословив на щасливий творчий шлях.

– Відродимо культуру, збережемо і примножимо нашу духовність – такими словами розпочала концерт директор будинку культури с. Бобовище Лілія Немеш. Саме вона була ініціатором і організатором виступу народних артистів. Важко починати, але комусь треба це робити. Хай наша молодь виховується на народних піснях, традиціях, хай будуть бобовищани горді за свою закарпатську землю, за свій народ.

І, напевно,марними були б старання сільського голови В.І. Козака, директора БК, спонсорів, якщо б не побачили цей концерт односельці. Боязко і несміливо йшли на концерт глядачі (не звикли).Та, потрапивши сюди, занурившись у душевну, прекрасну атмосферу народної пісні, не хотіли розходитись. Довго і гучно плескали у долоні юнаки, коли чинадіївські дівчата танцювали сучасний і народний український танець. Кричали "на біс" жінки, коли Ольга Прокоп виконувала баладу "Летіла би'м на край світу", в якій оспівувала важку долю заробітчан за кордоном.

Підсумовуючи почуте і побачене, пригадується народна легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував безцінним талантом – піснею. Господь сказав: "Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це пісня."

Узяла дівчина-Україна цей дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.

Здається, в образі тієї дівчини уособлено і Ольгу Прокоп, і Лілію Немеш, і Крістіну Герц, і юного скрипаля Дениска. Саме дякуючи таким талантам, згадуємо, що ми – закарпатці, талановита, співуча нація, якій не буде переводу на землі українській. Шана і людська любов хай будуть з такими людьми. Сердечне їм спасибі і многая літа на довгі роки.

Оксана Головачко, жителька села Бобовище

15 грудня 2010р.

Теги: аматори, концерт, колектив, Бобовище

НОВИНИ: Культура

15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
15:28
У Міжгір'ї на початку липня відбудеться фестиваль "Рекітське сузір'я"
12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
» Всі новини