Наголосивши, що "Україна – важливий друг Угорщини", високий гість приділив значну увагу конкретним проблемам захисту прав і свобод українців в Угорщині та угорців в Україні, вирішення яких сприяло б позитивній динаміці в подальшому розвитку двосторонніх відносин. Посол запевнив, що його країна послідовно виступає за скасування візового режиму для України з країнами Шенгенської зони й готова поділитись власним досвідом на шляху просування до Європейського Союзу.
Йшлося й про задоволення освітніх, культурних та інформаційних потреб понад 156 тисяч угорців, які постійно проживають в Україні й є її громадянами. Посол повідомив, що днями повернувся із Закарпаття, де мав можливість пересвідчитися у тому, що українською державою здійснюються конкретні кроки для збереження національної ідентичності етнічних угорців.
Нині в цьому регіоні функціонують 66 угорських загальноосвітніх навчальних закладів для 10 тисяч школярів. Міхай Баєр подякував Ніні Карпачовій за активне обстоювання права національних меншин на здобуття вищої освіти рідною мовою, а також запросив взяти участь у Міжнародній конференції з питань захисту персональної інформації, яка відбудеться наступного року в Будапешті з нагоди 30-річчя Конвенції Ради Європи про захист осіб стосовно автоматизованої обробки даних особистого характеру.
Український Омбудсман заявила, що високо цінує позицію дружньої Угорщини щодо підтримки європейської інтеграції України, а також наголосила, що нашій країні треба передусім самій чимало зробити для реального запровадження європейських стандартів у галузі прав і свобод людини, зокрема, прав національних меншин. Конкретні пропозиції органам влади щодо цього викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, представленій Парламенту України 22 жовтня 2010 року.
Прийнявши пропозицію щодо участі у згаданому міжнародному форумі, Уповноважений докладно поінформувала гостя про участь у підготовці нещодавно ухваленого Верховною Радою України Закону про захист персональних даних, розробці законопроекту про доступ до публічної інформації та нової редакції Закону України "Про інформацію". Ніна Карпачова зазначила, що український Омбудсман, у відповідності до Конституції України та Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", здійснює парламентський контроль за дотриманням усього комплексу прав і свобод людини, у тому числі й права на захист конфіденційних даних та на доступ до соціально значущої інформації.
На завершення зустрічі Ніна Карпачова висловила сподівання щодо зміцнення двохсторонніх відносин наших країн у гуманітарній сфері, чому сприяло б підписання договору про співпрацю між Омбудсманами України та Угорщини, повідомили у прес-службі Уповноваженого з прав людини.