Цю інформацію "Делу" підтвердили джерела в центральному апараті відомства.
За словами співрозмовника, скорочення в першу чергу торкнуться керівного складу системи МНС.
"Наприклад, ми з 27 генералів в областях залишимо тільки 10, а заступників у кожного буде не по 6-8, як раніше, а по три", - так окреслило перспективу скорочень джерело.
Не вдасться пересидіти і загону забезпечення (структури, що займається госпчастиною в МНС - ред.). У цих підрозділах з 600 чиновників залишиться 420.
Ще півтисячі чиновників будуть звільнені на місцях. Замість них планується набрати рятувальників. Однак під час набору 500 таких фахівців Балога зітштовхнеться з проблемою непривабливих зарплат, адже вони зараз у МНСників одні з найнижчих. Так, рятувальник, який працює в столиці, отримує в середньому 1900 грн на місяць.
Зараз, за даними видання, на 760 українців припадає всього один рятувальник.
"При реформуванні апарату МНС потрібно зменшити кількість перевіряючих і збільшити чкількість рятувальників", - схвалює плани нового міністра голова парламентського підкомітету з питань техногенної та радіаційної безпеки і надзвичайних ситуацій Володимир Скубенко.
З ним у відомстві згодні. За словами радника міністра Леоніда Пашкевича, його шеф планує скоротити кількість інспекторів, що відповідають за перевірки суб'єктів підприємницької діяльності.
"Перевірка підприємств буде автоматизуватися. І в особистій присутності перевіряючого не буде необхідності", - пояснив Пашкевич.