Із щоденника Сергія Федаки. Сила звички

Ну, все правильно. Вибори щойно скінчилися, а ціни вже рвонули як навіжені. Причому у великих торгівельних мережах ще тримаються, а от базарники просто оскаженіли.

Із щоденника Сергія Федаки. Сила звички

Відчутно, що всякі неофіційні побори з них різко зросли. Активізувалися численні депутати різних рівнів. Колись Шуфрич назвав отак різних бритоголових хлопців у чорних шкірянках, які тусувалися по Мукачеву під час виборів 2003-2004 рр. Тепер більшість подібних типів справді отримало мандати і прагне швидше повернути собі гроші, витрачені на високоінтелектуальну кампанію. Плюс от-от приймуть новий Податковий кодекс, від якого увесь малий бізнес полізе у тінь. Але базарному торгівцю куди ховатись? Для нього настають найбільш чорні дні. Хіба що невмирущі бабусі відновлять підпільні точки, де цілодобово продаватимуть алкоголь для перевірених клієнтів. Це така собі ужгородська рулетка – в одному з десяти випадків можна лишитися живим після такого пійла.

Поважні люди просто на очах перетворюються на бомжів. Це називається краще життя уже сьогодні. А що робити! Чучка колись пропонував посадити багато-багато дубів. Всі розуміли, що він мовить не тільки і не стільки про дерева. А от Балога говорити не став – просто посадив в Ужгороді 50 подарованих ним місту сакур. Теж із натяком. Сезон нібито і не посадочний, але ж спека неймовірна, майже літня. Поки що всі з усіма дружать, бо ще не встигли розсваритися. Дерибан ще це не почався. От почнеться, тоді наше суспільство знову, так би мовити, політично структурується. А поки що як у витверезнику: усі посміхаються одне одному, всі мучаться з тяжкого бодуна (після таких-то виборів!), всі хочуть кудись на свіже повітря, але де його взяти! Наступний рік обіцяє бути роком жорсткої економії.

Модними стануть салати із кропиви, кульбаби і лободи. Так і бачу глянцеві журнали із кольоровими фото відповідних страв – дешево і сердито. Преса на ці вибори мало чим вплинула. Газети агітували за одних, а низові агітатори у підворітті – за інших, причому значно ефективніше. Нічого, ми все одно служитимемо читачам – розповідатимемо, чи є життя після виборів, як страждати з найменшим болем. В історії України було багато продовольчих труднощів. Так от, під час великих голодів найкраще виживали села, загублені посеред лісів (гриби-ягоди), а також приморські (риба). Моря під Ужгородом, на жаль, немає, зате ліси ще не всі винищили. У принципі є нині ледь помітна тенденція переселятися з приречених міст у сільську місцевість. Але більшість все-таки тікає взагалі за кордон.

Там на нас вже дивляться вовком. Ще, правда, не відстрілюють, але все попереду. До якої ганьби ще треба дійти, щоб жахнутися і почати одужувати? Схоже, що ми від найглибшого дна ще далеко. Ще не всі втратили людську подобу, то ж деградація продовжуватиметься і далі. Господи, скільки народів свого часу жило на наших благодатних землях. Хтось спився, як скіфи. Хтось пішов завойовувати цілий світ і надірвався, як гуни. Хтось утік, як готи. Хтось асимілювався, як таври. Хтось зледащів, як античні греки. Але сучасні українці творчо врахували увесь їхній досвід. Наша нація застосовує до себе геть усі мислимі і немислимі способи суїциду одночасно.

Ми страшенно багаті і талановиті, тому хочемо себе спершу забальзамувати, потім спалити, а відтак попіл поховати у труні – щоб усі задоволення в комплексі. Тому публіка голосує за всі партії, які лиш можна уявити – аби кожної тварі по парі. А ті починають дружити – не тільки між собою, а й проти нас. Цього не навчилися тільки звірі у Київському зоопарку, тому він спершу перетворився на такий собі концтабір для тварин, а тепер взагалі опинився на грані закриття. Такий собі символ закритого акціонерного товариства, яке називають Україною.

Тікати особливо нікуди, бо попереду Європа за колючим дротом, а позаду Росія з такими же проблемами, як і в нас. Щось там краще, щось гірше, а в цілому та же сама безнадія. Ми в зоопарку, з якого нікуди іти. Хіба що нас примусово закриють. Почнуть, скажемо, шукати оті "Кольчуги", які так і не знайшли в Іраку. Але ж у нас стільки сміттєзвалищ і забруднених територій, що ніхто нас просто не наважиться окупувати. То ж доведеться самим тут бомжувати. "Небеса обетованные" Е.Рязанова – кіно про наше майбутнє. Бо ж люди не свині – до всього звикають.

Сергій Федака, газета "НЕДІЛЯ"

24 листопада 2010р.

Теги: політика, федака, щоденник

Коментарі

Венера 2010-11-26 / 20:56:00
Тетяно, Ви напевно не романтична натура..читати про кохання-ось романтика!
нехай такий досвідчений мужчина напише про любов!

Тетяна 2010-11-24 / 18:10:00
Венеро, любов краще в серце пускати, аніж про неї писати. Чи не так?

венера 2010-11-24 / 17:59:00
напишіть нам про любов!

Kergudu 2010-11-24 / 16:17:00
Щось Дмитрович останнім часом все більше про погане. ("А где огонь в глазах?") Депресняка на наш вік усім вистачить. А ви краще нам розкажіть про щось веселе - невже все так погано і нам таки точно потрібно вже вимирати, як трипільцям? Які ж артефакти ми залишимо нащадкам?

НОВИНИ: Культура

01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
» Всі новини