-Я ніби занурився у світ фантастичної природи фільму "Аватар", - зізнався художник Василь Вовчок, - але за цим першим враженням виникає інтерес до змісту ошібан, тому що кожна з них неповторна і має власний "сюжет".
Своїми думками з приводу виставки ділилися учасники цієї презентації.
Начальник управління культури ОДА Юрій Глеба: На жаль, я не зміг побувати на минулорічній виставці, яку проводила художниця у Виноградові. Тому, побачивши зараз її роботи, відчув себе обкраденим на цілий рік. Такі картини варті того, щоб їх бачили, щоб ними насолоджувалися.
Директор музею Габріела Андял: Ця осінь була багатою на виставки відомих художників найвищого рівня. Дуже приємно, що роботи Ганни Горват стали оригінальною сторінкою у цьому переліку, у музеї це взагалі перша презентація такого виду мистецтва і дуже вдала сторінка – видно, руку професіонала, людини, яка тонко відчуває колір, фактуру, композицію...
Голова обласного осередку Спілки майстрів мистецтв України Людмила Губаль: Принципи асиметрії в японському мистецтві ікебани й ошібани дозволяють співставляти здавалося б непоєднувані речі та поняття, як це є насправді у житті – любов і байдужість, краса і ненависть. Але в підсумку виникає особливе відчуття гармонії, як це видно і на картинах Ганни Горват.
Письменник і видавець Іван Ребрик: Життя коротке – мистецтво вічне. Тільки жінка наважиться творити красу з такого вразливого й крихкого матеріалу, як сухі рослини. Інша справа чоловіки - замішають тонну бетону і понакладають по місту ведмедиків. Мовляв, це вже надовго...
Але здається сухі пелюстки й квіти представлені Ганною Горват матимуть значно довше життя. Уже хоча б тому, що це справжнє мистецтво.
Степан Король, для Закарпаття онлайн
швабка 2010-12-20 / 19:12:00
Жаль, що не змогла побачити роботи наживо. Роботи дуже цікаві, і відчуваю, що в натурі вони ще кращі. Вітаю автора картин з прекрасною виставкою і всіх, хто побував на ній. Добре було б, щоб ці картини виставили у Мукачеві та інших містах.