Ужгородська "Свобода" вимагає зняти з виборів одну угорську партію і винести догану іншій (ФОТО)

До редакції Закарпаття онлайн надійшов текст заяви Ужгородської міської організації ВО "Свобода", адресований Ужгородській міській виборчій комісії. В ній акцентується на порушенні мовного законодавства України угорськими партіями та кандидатом на посаду міського голови Ужгорода.

Ужгородська "Свобода" вимагає зняти з виборів одну угорську партію і винести догану іншій (ФОТО)
Ужгородській міській виборчій комісії у Закарпатській області
88000, м. Ужгород, Студенска набережна,8
 
Ужгородської міської партійної організації
Всеукраїнського об'єднання "Свобода"
88000, м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 6
 
 
 
Скарга
(в порядку ст. 47 ч.3  Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів")
 
Ужгородська міська партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" є місцевою організацією політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на місцевих виборах у Закарпатській області а отже є суб'єктом виборчого процесу та відповідно користується правом оскарження дій чи бездіяльності, допущених виборчими комісіями.
 
Згідно зі ст.6 Закону України "Про рекламу" реклама розповсюджується   на   території   України виключно українською мовою.
 

 

Зареєстровані у встановленому порядку знаки для товарів і послуг, логотипи можуть наводитися мовою оригіналу. В такому випадку іншомовний знак для товарів і послуг, логотип повинен дублюватися українською мовою.
 
Знаки для товарів і послуг, логотипи українських компаній наводяться виключно українською мовою.
 
Згідно з Законом України "Про мови в Українській РСР" Тексти офіційних оголошень, повідомлень, плакатів, афіш, реклами і т.ін. виконуються українською мовою. Поряд з текстом, викладеним українською мовою, може бути вміщено його переклад іншою мовою.
 
Сьогодні передвиборча реклама угорської партії КМКС Партії угорців України та Демократичної партії угорців України друкується або виключно угорською мовою, або на угорській і українській, де текст українською друкується зовсім дрібним шрифтом. Натомість угорський шрифт є в декілька разів більшим, що на нашу думку утискає права виборців неугорських національностей. Чим грубо порушують вищевказані норми Законів.
 
Враховуючи викладене,
 
ВИМАГАЄМО
 
1. Зняти з передвиборчих перегонів Демократичну партію угорців України – через недотримання ними законодавства України, зокрема статті 6 Закону України "Про рекламу" та статті 35 Закону України "Про мови в Українській РСР".
 
2. Винести попередження КМКС Партії угорців України з вимогою привести свою передвиборчу агітаційну та рекламну продукцію до норм українського законодавства.
 
3. Винести попередження кандидату на голову міста Ужгород Миколі Жолтані  з вимогою привести свою передвиборчу агітаційну та рекламну продукцію до норм українського законодавства.
 
4. Терміново перевірити інші партії, що є суб'єктом виборчого процесу, та кандидатів в депутати в одномандатних мажоритарних округах, кандидатів на міських, сільських та селищних голів  на дотримання норм Закону України "Про рекламу" та Закону України "Про мови в Українській РСР".
 
Додатки:
1. Фотографії передвиборчих рекламних та агітаційних матеріалів додаються на 2 аркушах.
 
 
Голова Ужгородської міської партійної організації
Всеукраїнського об'єднання "Свобода"                                               Лелекач Т.З.

 
26 жовтня 2010 року

27 жовтня 2010р.

Теги: Свобода, угорська, виборча, мова, Жолтані

Коментарі

ОО 2010-11-01 / 08:50:00
Скарга викладена вище складена з порушеннями ст. 87 Закону №2491-VI від 30 серпня 2010 такі скарги залишають без розгляду ТВК !
Скаржник ! 

Наталка 2010-10-30 / 21:32:00
ember, 30.10.2010 12:36
чесно кажучи Ваше лайно читати противно.
поправка перша по українськи томаш звучть як Хома.
Тепер подивіться глибше в історію: Томаш (з жидівської "невіруючий"), Золтан (від імені Султан).
По третє згідно Вашої логіки так само можна назвати Томаша словаком, чехом чи сербом.
А по четверте я більш ніж впевнена що Ви керуєтесь імям батька, яке він отримав через певні обставини в житті його батьків, а не через те що він мадяр!

ember 2010-10-30 / 12:36:00
Dlja Natalki. Da! Na 95 protsentov імя визначає національну принадлежність. Géza, Béla, Zoltán, Örs, Botond vengerskie imena, ne vengry ochenj redko nazovut svoikh synovej takimi imenami. Tochno tak zhe, ka i redko mozhno vstrechatj vengra, kotorovo zovut Bohdan, Myroslav, Stanislav, Oleg.
Jestj drugaja gruppa imen, kotorye v raznykh jazykakh zvuchat po raznomi: István-Stepan, György-Jurij, Sándor-Olekszandr, Tamás- Foma. To jestj maljchika-vengra zovut Tamás, maljchika anglichanina Thomas, maljchika-ukrajintsa – Foma.
No takikh "maljchikov", kotorye prodadut svoju natsju, kotorye vystupajut protiv svoevo naroda, vo vsekh jazykakh nazyvajut: RENEGATAMI!!!

Томаш Лелекач, 2010-10-30 / 02:10:00
Оправдуватись не буду, зробіть більше за мене для розвитку молодіжних рухів то тоді по балакаємо на рахунок моєї компетенції у даній організації. Поки ви коментуєте я кожного дня відстоюю права українців.........

Наталка 2010-10-28 / 18:21:00
Ніхто нічого на розпалює, а просто вимагає дотримання Закону

ВИБОРЕЦЬ 2010-10-28 / 17:53:00
Як на мене то сл1д зн1мати " Свободу" Щоб не розпалуювала ворожнечу у нашому багатонац1ональному краї.

Наталка 2010-10-28 / 16:29:00
ember, 28.10.2010 15:54
послухайте, невже імя визначає національну принадлежність. А от про прізвище вже інша розмова, прізвище Лелекач є чисто українським.

ember 2010-10-28 / 15:54:00
Tamás Zoltánovics
Nu prjamaochistejshie ukrajinskie imena:)))
Pro родовід i dumatj dolgo ne nado.
Pravda familiju pomenjal by: boljshe podkhodit: Renegatenko, Renegatchuk, Renegatko, Renegatovych!

Томаш Лелекач 2010-10-28 / 15:16:00
Мені дуже цівкаво звідки Ви так "Добре" занєте мій родовід?
Якщо краще хочете дізнатись про мій родовід, а особливо про мого батька, то можете вийти зі мною на контакат svobodazak@ukr.net
А також за цією адресою можете отримати детальну інформацію про Вігулу С.Ю.
А немаючи фактів не вводіть людей в оману!

petro 2010-10-28 / 14:57:00
Vujko z polonini tuporilij hucul iz barloga.Cesnokom vonyajes na dva kilometra.

77777 2010-10-28 / 14:11:00
ВІд"Свободи" в обласну раду іде колишній працівник КДБ Вігула. Де Тягнибок?

ember 2010-10-28 / 13:00:00
Blin, i oni smejut nositj takoe nazvanie: Svoboda?!
Im luchshe podkhodit: Temnyj Les, Neobitajemyj Ostrov, Neanderlandets, Marsijane...:))

2010-10-28 / 10:35:00
Голова Ужгородської Свободи Томаш Золтанович Лелекач є угорцем за батьком. Свобода разом з мадярами крутить кіно для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. голоси один в одного невідбирають тому і домовилися для загалу один одного критикувати.

йо камон 2010-10-28 / 09:24:00
ну оч, часу не було то сьо, суди-тяганини.

РЕЗУЛЬТАТ?

местный 2010-10-28 / 08:45:00
дык это в суд надо... а то все говорят: в Закарпатье скучно, тихо, суд никого не снимает :)

Ablak 2010-10-28 / 08:43:00
Свобода так боится? Увидим, у кого будет больше депутатов...

Свідомий 2010-10-28 / 08:33:00
Наскільки мені відомо то Ужгородська Свобода тільки вчора завершила судові тяганини з Ужгородською ТВК, виходить раніше просто часу небуло.

рита 2010-10-28 / 03:28:00
Да, всех снимите. Оставьте Регионы с БибибкоЙ! УРА!

Natalka 2010-10-27 / 23:22:00
Якщо Ви не помітили то оскарження було подано ще раніше від обласної організації.

йо камон 2010-10-27 / 22:19:00
а шо, і два тижні не минуло як це помітили ;)

НОВИНИ: Політика

20:39
/ 7
Новим головою Тячівської РДА призначений Тімур Аверін
14:14
/ 10
Межа поступок: що може пообіцяти Зеленський заради примирення з Угорщиною
02:05
/ 3
Президент України звільнив голову Міжгірської РДА
22:53
/ 1
В Ужгороді на прийом до адміністратора ЦНАП можна записатися онлайн
15:37
/ 15
Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)
14:24
Зеленський у телефонній розмові з президенткою Словаччини розповів про необхідність відновлення роботи аеропорту "Ужгород"
11:22
/ 4
Угорщина позбавила громадянства ще 8 уродженців Закарпаття
22:19
/ 5
Акція протесту "Стоп реванш" відбулася в Ужгороді
21:30
/ 1
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 2
03:22
/ 11
Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА: "Найближчим часом перестрілок у Мукачеві можна не чекати"
21:35
Ще одна членкиня ДВК з 69 виборчого округу визнала свою вину у незаконній видачі виборчих бюлетенів
03:46
/ 8
Погані українські президенти і добрий український охлос
15:25
/ 2
Голова Закарпатської ОДА зустрівся із генконсулом Угорщини в Ужгороді
02:37
/ 4
В Ужгороді "Нацкорпус" вимагав відставки керівника Офісу президента
01:16
Закарпатські нардепи з серпня по березень коштували платникам податків майже 4 млн грн
03:01
/ 16
Закарпаття: яким є втручання з боку Угорщини та Росії
17:05
/ 23
Політичні трансформації Закарпаття
03:22
/ 7
Прийнятий урядом перспективний план Закарпаття розшматовує Хустщину під інтереси місцевих кланів
06:16
/ 27
Крісло і гроші: Про справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові
03:26
Багатолика російська гібридна війна
00:21
/ 19
"Засвітилася" перша декларація претендента в заступники нового голови Закарпатської ОДА – Віталія Цвігуна
18:46
Закарпатський телеканал "М-Студіо" перейшов у власність 4-х нардепів
13:41
/ 33
ВІДЕОФАКТ. ОПЗЖ Медведчука-Рабиновича влаштувала на Закарпатті партійний автопробіг "побєдобєсія"
10:29
/ 4
Президент Зеленський прибув з робочою поїздкою на Закарпаття
03:36
/ 21