На сьогодні одним з найбільших досягнень світової офіційної статистики є розробка міжнародних методів і стандартів, що дозволило створити уніфіковану платформу збору й обміну даними за рахунок застосування таких методів і стандартів на національних рівнях й наступної розробки порівнянних даних на регіональних і міжнародному рівнях. На національному рівні офіційна статистика забезпечує моніторинг багатьох галузей економіки, зокрема промисловості, сільського господарства, інвестицій та будівництва, зовнішньоекономічної діяльності, торгівлі, ринку праці, соціального забезпечення, освіти та охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, демографічної ситуації тощо.
Багато країн вже високо оцінили роль офіційної статистики, запровадивши власні ініціативні заходи, зокрема проведення місяців, тижнів і днів статистики. З огляду на це Статистичний відділ Організації Об'єднаних Націй запропонував провести 20 жовтня 2010 року Всесвітній день статистики й у вересні 2008 року звернувся до країн, регіональних і міжнародних установ із проханням висловити свої думки з цього приводу. Підсумком консультацій стала переважна підтримка ініціативи, про яку заявили близько 75 країн і міжнародних установ. У лютому 2009 року директор Статистичного відділу поінформував про це на 40-й сесії Статистичну комісію ООН, підтвердивши той факт, що прийшов час провести такий особливий день з метою відзначення всіх досягнень офіційної статистики і підвищення її авторитету в світі.
Генеральна Асамблея ООН Резолюцією 64/267 прийняла рішення оголосити 20 жовтня 2010 року Всесвітнім днем статистики, що проводиться під загальним гаслом "Відзначимо численні досягнення офіційної статистики!"
Як зазначено в доповіді Генерального секретаря ООН, Всесвітній день статистики послужить пропаганді досягнень офіційної статистики, що ґрунтуються на основних цінностях служіння, сумлінності та професіоналізму. Він охопить найширшу цільову аудиторію – від державних керівників і розроблювачів даних до звичайних користувачів, що буде сприяти мобілізації їхньої підтримки статистичної діяльності. Проведення Всесвітнього дня статистики стане також визнанням внеску міжнародних, регіональних і субрегіональних установ у сприяння розвитку національних статистичних систем.