Рій метеорних тіл, які утворюють Оріоніди, пов'язаний з кометою Галлея і двічі на рік зустрічається з Землею. Візуально Оріоніди візьмуть свій початок з лівої частини сузір'я Оріона. Спостерігаючи за цим регіоном із Землі, людина фактично дивиться безпосередньо на комету Галлея.
- Цьогорічні оріоніди повинні стати найяскравішим метеорним потоком в цьому році. Оріоніди не такі видовищні як, наприклад, відомі Леоніди чи Персеїди, але вони залишають на небі цікавий яскраво-білий слід, їх буде видно цілу ніч над горизонтом, падатимуть вони практично кожні 2 хвилини, буде 30 метеоритів в годину, - розповідає Віталій Єпішев.
Швидкість цих метеорів складатиме 66 кілометрів на секунду, тому вони будуть яскравими і добре помітними у небі. Оріоніди можна спостерігати і без спеціального обладнання — за сприятливих погодних умов їх видно неозброєним оком. Але ужгородські астрономи планують розглянути потік через телескопи астрономічної обсерваторії Ужгородського національного університету, повідомляє "Карпатньюс".
До слова, ще за радянських часів обсерваторія мала спеціальну відеокамеру, що фіксувала метеорити, або так званий "метеорний патруль". Прилад автоматично помічав і фотографував всі метеорити, які потрапляли в його поле зору, але на початку 90-х років його передали в Одеську астрономічну обсерваторію. Тож тепер будь-які дослідження і спостереження за метеорними потоками в Ужгороді практично не проводяться.
Також Віталій Єпішев нагадав, що ще більш потужніший зорепад закарпатці зможуть побачити вже зовсім скоро, 17 листопада падатимуть "Леоніди".