
У Мукачеві мобілізували вчителя математики, який мав законне право на відстрочку від призову. Про це повідомив начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради Михайло Лабош. За його словами, педагога Мукачівської ЗОШ №1 Василинку Михайла Івановича, 1967 року народження, із 35-річним стажем, зарахували до списків особового складу попри те, що він працює у школі на 1,8 ставки — тобто має право на звільнення від мобілізації відповідно до закону.
Згідно із чинним законодавством, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, які працюють не менш як на 0,75 ставки, не підлягають призову під час мобілізації.
Попри надані школою документи, у Мукачівському ТЦК відповіли, що вчитель «не призивався», однак, як зазначає Лабош, уже є наказ начальника Тячівського РТЦК про його зарахування до особового складу.
Посадовець назвав ситуацію небезпечним прецедентом, який може підірвати систему освіти під час війни. Він звернувся до Міністерства освіти і науки, Міністерства оборони, уряду та Закарпатської ОДА з вимогою повернути педагога до школи, адже його учнями є, зокрема, діти військовослужбовців і внутрішньо переміщені діти.
Йовжі 02.11.2025 / 15:35:30
А Кошовому з Ласточкіним і 95 кварталом совість очі не виїдає, що другі воюють а вони болванять людей
Прокурор 02.11.2025 / 14:34:14
А хто має йти за нього воювати? Депутат чи суддя?
ддд 02.11.2025 / 14:20:59
це повний маразм і беззаконня,за яке ніхто не відповідає,але народ терпить значить все добре
Валерій 02.11.2025 / 13:57:32
А йому сором очі не випікає,що,можливо його колишні учні,їхні батьки,сусіди воюють?Мені теж 58,5 років,працював юристом,але з 24.02.22 в ЗСУ.Пройшов разом із підрозділом Бахмутський напрямок, кордон Харківщини та Білгородчини, Лиманський напрямок, Красногорівку та Гірник, пізніше Курщину.
Прокурор 02.11.2025 / 13:36:23
Захищати Державу то велика честь!
..67... 02.11.2025 / 11:33:14
нас мають за рабів
Читач 02.11.2025 / 11:16:30
Держава то є банда грабіжників і насильників. Людину заставляють платити податки бо ж держава її захищає. (Від кого?) Потім ту ж саму людину тягнуть на війну щоб захищати державу. (То виходить що людину грабують усе життя адже держава не виконує свою частину угоди)
Няньо 02.11.2025 / 10:49:14
Мобілізували бо треба показник, той хто заплатив, то сидить вдома, все по чесному, бо спортзали, ресторани, футболки, бази відпочинку, будівництва, ніхто не трясе, не мобілізує відвідувачів, бо там табу (звичайно, що не за гарні очі), а трудяг, села, старші і хворі люди, то є контингент зараз ТЦК та і яка користь з 58-59 річного вчителя на фронті??? Але тут головне мати показник, а далі контролювати, щоб здорові потенційні клієнти справно проплачувати...