Реклама B3

У Києві ректор Ужгородської богословської академії Віктор Бедь розповість про репресії комуністичного режиму на Закарпатті

Цього року суспільство відзначає сумну дату – 70-річчя початку масових репресій Радянської влади стосовно Православної Церкви. З благословення Митрополита Володимира (Сабодана) сьогодні, 27 березня, у 45-му корпусі Києво-Печерської Лаври відкрилася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті репресованих священнослужителів та мирян.

Як повідомляє прес-служба УПЦ (МП), у конференції беруть участь: голова – архиєпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич), голова Синодальної богословської комісії УПЦ, Голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами й іншими військовими формуваннями України; архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Филип (Осадченко), Голова Синодального відділу релігійної освіти, катихізації і місіонерства УПЦ; архиєпископ Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), представники єпархій Української Православної Церкви, науковці, священнослужителі та миряни, що працюють в архівах зі справами репресованих, співробітники архівів.

З доповідями на конференції виступлять:

- Архиєпископ Львівський і Галицький Августин: «Православні новомученики і сповідники в новітній історії України. Протопресвітер Гавриїл Костельник».

- Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Филип: «Гоніння на Церкву в післясталінський час: факти і спроба богословського аналізу».

- Архиєпископ Черкаський і Канівський Софроній: «Репресії на Черкащині за Радянської влади».

- Лисенко О. Є., доктор історичних наук, професор інституту історії України НАН України: «Репресії проти православного духовенства 30-х -40-х років ХХ-го сторіччя».

- Протоєрей Владислав Софійчук (Київська єпархія): «Досвід архівно-пошукової роботи зі справами репресованих священнослужителів та мирян. Електронно-пошукова система репресованих».

- Протоєрей Микола Доненко (Симферопольська єпархія): «Подвиг мучеництва ХХ сторіччя».

- Рубльова Н. С. , кандидат історичних наук, співробітник інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України: «Репресії проти церковнослужителів та мирян на Київщині в роки «Великого терору» 1937-1938 років».

- Амонс А. І., колишній радник з юридичних питань державної міжвідомчої комісії по увіковіченню пам’яті жертв воїн і політичних репресій при Кабінеті Міністрів України: «Репресії у відношенні священнослужителів в 30-ті роки ХХ сторіччя на Україні».

- Професор єрей Віктор БЕДЬ, ректор Ужгородської богословської академії ім. святих Кирила і Мефодія: «Про репресії комуністичного режиму на Закарпатті».

- Яскевич Л. О. (Київська єпархія): «Гоніння на Церкву в Радянські часи. Особисті спогади».

- Кальченко Т. В., кандидат єкономічних наук, доцент кафедри міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана: «Етапізація й результати репресій проти київського духовенства».

- Рилкова Л. П. (Київська єпархія): «Питання, що виникають при вивченні архівних біографічних даних репресованих монахів та священників».

- Протоєрей Вадим Шапран (Житомирська єпархія): «Поругані святині. Закриття та знищення храмів в Чуднівському районі Житомирської області в Радянський час».

- Коломієць В. О., Білоцерківське Добровільне Товариство Незаконно Репресованих: «Незаконні переслідування священиків Білоцерківщини».

- Перерва В. С., кандидат. історичних. наук, доцент кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки та управління: «Репресоване священство Білоцерківщини. Штрих до портретів».

- Протоєрей Михаїл Матвієнко (Харківська єпархія): «Досвід роботи в архівах СБУ та Державних архівах Харківської єпархії».

- Манжос А. А., директор ООО «Експорт»: «Особистий досвід з архівними документами новомучеників м. Переяславця».

- Кириленко М. І. (Чернігівська єпархія): «Досвід роботи в архівах зі справами репресованих священнослужителів та мирян. Досліджені картотеки репресованих Чернігівської єпархії».

- Крайній К. К., кандидат історичних наук, завідуючий відділом Києво-Печерського заповідника: «Доля родини Голубєвих після 1917 року».

- Довганич С. В., студент Київської Духовної Академії: «Гоніння на Церкву при М.С.Хрущові».
27 березня 2007р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Політика

14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:30
За податковий борг близько 1,5 млн грн суд на Закарпатті тимчасово обмежив підприємця у праві виїзду за межі України
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 3
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 6
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 11
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
» Всі новини