За легендою навчання в результаті проливних та довготривалих дощів у Закарпатській області склалася критична повенева обстановка в басейні річки Тиса. З метою допомоги населенню, що потерпає від негоди, урядами держав-учасниць проекту "Тиса" було прийнято рішення про виділення сил і засобів з національних складових батальйону для ліквідації її наслідків.
Спільними зусиллями воїни інженерних підрозділів врятували водія автомобіля, який опинився на середині русла річки, здійснили евакуацію півсотні жителів з підтопленого району, розгорнули пункт ремонту та технічного обслуговування із залученням спеціальних машин, які забезпечують зварювальні, токарні, слюсарні та ковальські роботи в польових умовах.
Внаслідок руйнування мосту через річку було перервано рух до населеного пункту, і поромно-мостова машина переправила автомобіль "Урал" на протилежний берег.
Особовий склад кожної національної складової виконував свою частину спільного завдання. Так, для ведення інженерної розвідки зі складу угорської інженерної роти інженерно-розвідувальний дозор визначав прохідність маршруту евакуації для спецтехніки, територію району надзвичайної ситуації та об'єм завдань з ліквідації наслідків повені.
В районі, де було знищено переправу, силами українських військових обладнувалася мостова переправа протяжністю до сорока метрів під вантажі до шістдесяти тонн. Для цього використовувалися важкі механізовані мости ТММ-3, які є досить високоманевреними та мобільними. Для ремонту розмитих доріг використовувалися українські екскаватори-самоскиди, шляхопрокладачі БАТ-2.
Як зазначив присутній на навчанні заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко, вперше за всю історію існування багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса" під час умовної ліквідації наслідків стихійного лиха було одночасно застосовано українську, словацьку, угорську та румунську складові та їх військову техніку.
– Військовослужбовці діяли швидко та злагоджено. В умовах зростання небезпеки осінніх паводків такі тренування є вкрай необхідні для країн Карпатського регіону, – наголосив генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Варто зазначити, що практична фаза навчання "Світла лавина" раніше відбувалась виключно за участю підрозділів та військової техніки тієї країни, в якій проводилося навчання, від інших країн-учасниць брали участь тільки офіцери штабів.
Наприкінці практичної фази навчань "Світла Лавина – 2010" відбулося нагородження кращих військовослужбовців країн-учасниць.
Міністерство оборони України
До Андрія 2010-10-01 / 15:22:00
А чому хлопці????Запропонуйте кращий, а головне, найкоротший варіант заголовку. Будемо вам вдячні:)))
Андрій 2010-10-01 / 14:23:00
Хлопці, ну хоч заголовки змінюйте, а то ж смішно читати "застосовано військову техніку його багатонаціонального складу"