За словами керівника дослідження, професора Джоан Тейлор, інсулін затримується в приладі за допомогою спеціального гелевого бар'єру, який самостійно реагує на рівень глюкози в крові. Коли він підвищується, гелевий бар'єр стає м'якше і, тим самим, починає пропускати інсулін, імітуючи нормальну роботу підшлункової залози. Щойно рівень глюкози нормалізується, гель знову гускне і інсулін не надходить до крові.
"Завдяки такому підходу, інсулін не просто надходить до організму хворого в максимально правильних дозах, але ще й звільняє його від обов'язку робити щоденні уколи препарату", - повідомляє вчена.
Також Тейлор додала, що поповнювати запаси гормону доведеться лише раз на кілька тижнів.
Зараз прилад проходить доклінічні випробування, а на пацієнтах його випробують уже найближчими роками. Саме клінічні тести покажуть ефективність приладу і його вплив на хворих з різними типами діабету. Якщо штучна підшлункова залоза успішно пройде всі тестування, то через п'ять-десять років буде налагоджено її комерційне виробництво.
Нагадаємо, що в США для допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, американські вчені розробили штучну нирку, яку можна імплантувати в організм пацієнта.
Корреспондент