Американський закарпатець видав книжку своїх роздумів

«Людина неминуче мусить ставити перед собою найважчі, найвищі завдання, надзавдання. Світ неминуче мусить чинити їй перешкоди на цьому її шляху, проводити до страждань і розчарувань. А Бог неминуче обертає ті страждання і розчарування в Добро, в Надію, очищає ними людську душу, готує в ній місце для благодаті…» - ось одна із сотень нещодавно опублікованих думок журналіста Петра Часто, в долі і творчості якого поєдналися українські теми з американськими.

Американський закарпатець видав книжку своїх роздумів

Ужгородське видавництво "Патент" видало книжкою його записки під назвою  "Жовте листя по синій воді...".  Як зазначає сам 71-річний автор у передмові, це не книжка, а звичайний записник ледь пов'язаних чи й не пов'язаних між собою текстів, що залишилися, мимо його волі, поза газетою, не виявилися потрібними для неї.

"Виснажливе, багато в чому подібне до самознищення, газетярство, на яке пішло все моє життя, винне й у тому, що ці мої думки і враження мовби змагаються між собою або в банальності, або у претензійності. В цьому сенсі їх оприлюднення може слугувати осторогою для інших – наочним доказом слушності слів відомого письменника (здається, Е. Гемінґвея) – що заради літературної праці належить вчасно піти з газети, інакше вона засмокче і вороття вже не буде..., - пише Петро Часто. -  Водночас кращого виправдання своїй нерішучості, нездатності спалити за собою цей міст, газетярство, не знаходжу, крім як зібрати докупи ці записи, "уривки з обривків" за жанром, в тому приблизно порядку, як вони лягають на папір, починаючи від 1970-их років".

Петро  Часто народився 24 червня 1939 р. в с.Долгобичі на Лемківщині (тепер – територія Польщі). Заочно закінчив факультет журналістики Львівського університету (1968). Працював у районних газетах Львівщини та Закарпаття. Нашому краю віддав 25 років свого життя: працював кореспондентом  "Закарпатської правди", літпрацівником  обласного українського музично-драматичного театру в Ужгороді. З 1975 року був редактором, потім завідувачем редакції видавництва "Карпати". У 1990-1991 роках редагував  закарпатську газету "ХХІ вік". Друкувався в обласній та республіканській  пресі. Нині живе і працює в США. Багаторічний журналіст найстаршої української газети Америки "Свобода". У  його письменницькому доробку книжка новел "Високе село" та книга "Самотності просто нема". Є автором публіцистичних книжок "Між..." та "Звідки ти, Росіє, і куди?". 

Шкода, що видання вийшло невеличким накладом всього у 400 примірників. Багато цікавого і корисного у цій книжці для себе знайдуть не тільки журналісти й літератори, а кожна мисляча людина.

 

Оксана Чужа, для Закарпаття онлайн. Фото автора
 

16 вересня 2010р.

Теги: американський, книжка, роздуми, Петро Часто

НОВИНИ: Культура

23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
23:30
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
21:26
У галереї "Ужгород" відкрили виставку робіт учасників Молодіжного об’єднання Закарпатської організації НСХУ Фото новина
00:58
Оголошено переможців ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле" у Хусті Фото новина
15:08
В Ужгороді покажуть"Випадковості та монохроми" Тіберія Сільваші
11:27
В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо "Кавалки душі"
18:20
В Ужгороді, в крамниці-кав’ярні "Zelo" відбудеться майстер-клас з писанкарства
15:15
В ужгородському скансені відбудеться лекція-майстерклас про регіональні особливості традиційної писанки Закарпаття
» Всі новини