Про це вчора на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.
Третьою галуззю, яка завдяки новому Податковому кодексу отримає п'ятирічний мораторій на сплату податку на прибуток, стане легка промисловість, повідомив КомерсантЪ.
Раніше податкові пільги були обіцяні ресторанам і готелям в рамках підготовки України до Євро-2012.
Ще одним заходом підтримки легкої промисловості стане заборона ввезення в країну вживаного одягу (секонд-хенд).
Як розповів голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, комітет уже направив свій законопроект до секретаріату Кабміну.
"Щорічно в країну ввозиться 2 кг секонд-хенду на людину. Якби ця продукція вироблялася в Україні, ми отримали б ринок в 22 млрд на рік і мільйон робочих місць. І це без урахування того, що секонд-хенд часто становить загрозу для здоров'я громадян", - сказав він.
За словами Бродського, ініціатива комітету вже схвалена Мінпромполітики і Держмитницею.
За даними Держкомстату, в січні-липні легка промисловість реалізувала товарів на 3,33 млрд грн (0,7% від загальної суми продажів у країні).
Спад обсягу виробництва в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року склав 6,2%.
Імпортери одягу не бояться, що запропоновані заходи посилять їх конкуренцію з українськими виробниками.
"Цей підхід може бути успішним відносно повсякденного одягу. Але що стосується модного одягу, то українські виробники не можуть скласти конкуренцію імпорту хоча б через невеликий обсяг ринку", - відзначив генеральний директор Maratex в Україні (мережі Hugo Boss, Esprit і Peacocks ) Дмитро Єрмоленко.
Втім, за словами директора "Модного дому Cat Orange" Сергія Азаренка, заборона секонд-хенду істотно не вплине на українських виробників.
"Це різні цінові категорії. Конкурентом секонд-хенду є не українська, а найдешевша китайська продукція. Що стосується податкових пільг, то вони позитивно відіб'ються на підприємствах", - зазначив він.
Учасники ринку секонд-хенду готові захищати свої права.
"Ще два роки тому уряд планував заборонити секонд-хенд, але тоді ми зуміли відстояти його. Коли у зв'язку з кризою доходи громадян знизилися, цей товар став ще більш необхідним", - заявила адвокат Асоціації секонд-хенду Ганна Таббах.
Голова парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська вважає, що без ліквідації контрабанди запропоновані заходи не дадуть позитивного ефекту.
"Незрозуміло, навіщо уряду забороняти секонд-хенд, який займає невелику і дуже специфічну частку ринку одягу. Боротися потрібно з контрабандою, яка охоплює 70% ринку", - відзначила вона.
За її словами, навіть після скасування податку на прибуток український одяг буде програвати контрабанді.
"Виходить, для реальної підтримки галузі необхідно або підсилити боротьбу з контрабандою, або збільшити податкові пільги, скасувавши для виробників та інші податки", - додала депутат.
Gazeta.ua